KPR nie sprostał Politechnice

Wiadomości: Superliga
Środa, 20 listopada 2013, 19:36
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2013, 17:00
W ostatnim tegorocznym spotkaniu PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra uległ Politechnice Koszalin 24:31.

Przez większą część meczu na parkiecie przy ul. Złotniczej można było odnieść wrażenie, że jeleniogórzanki robiły co mogły, by dotrzymać kroku rywalkom, a akademiczki robiły co chciały w drodze po komplet punktów. Mimo kiepskiego początku (1:4 w 4' i 3:7 w 16') gospodynie zdołały się podnieść i po bramce Winiarskiej w 25. minucie na tablicy wyników był remis 9:9. Niestety przed przerwą przyjezdne dołożyły 4 trafienia, a po zmianie stron szybko odskoczyły na 11:18 (w 36'). Najwyższa różnica goli była w 42. minucie kiedy to KPR przegrywał 13:21. W kolejnych fragmentach waleczne jeleniogórzanki starały się mozolnie odrabiać straty, by na ponad 2 minuty przed końcem przegrywać jedynie 24:28. Jak się okazało ostatnie akcje były popisem AZS-u, który wygrał ostatecznie 31:24.

W zespole gości nie brakowało byłych jeleniogórzanek: Joanna Załoga (6 goli), Monika Odrowska (4) i Marta Dąbrowska (2), a między słupkami zagrała Izabela Czarna. Kolejny mecz KPR-u dopiero w styczniu...

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Żakowska 8, Buklarewicz 5, Winiarska 3, Wiertelak 2, Wesołowska 2, Michalak 2, Damaziak 1, A.Oreszczuk 1, M.Mączka, Grobelska, Uzar.

AZS: Czarna, Piechnik - Załoga 6, Matuszczyk 6, Odrowska 4, Chmiel 3, Winter 3, Błaszczyk 3, Dąbrowska 2, Kobyłecka 1, Bilenia 1, Lisewska 1, Muchocka 1, Kot