Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12968
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: KP: Pościg za piratem

Środa, 21 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:06
Autor: kmp
W dniu 20 bm o godzinie 17.55 patrol interwencyjny z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze drogą radiową powiadomił dyżurnego KMP w Jeleniej Górze, iż podjął pościg na ulicy Wolności za motocyklem marki Honda, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne radiowozu. Zaczął uciekać w kierunku centrum Jeleniej Góry.

Z polecenia dyżurnego radiowozy policyjne zablokowały skrzyżowania ulic Wolności z ulicami Wojska Polskiego i Bankowej. W międzyczasie motocyklista zawrócił w rejonie skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i zaczął uciekać w kierunku Cieplic. W związku z tym kolejne radiowozy zablokowały skrzyżowania ulic Lubańskiej i Goduszyńskiej oraz drogę w Podgórzynie w rejonie skrzyżowania na drodze nr 366.

Po chwili około godziny 18.15 funkcjonariusze jednego z radiowozów powiadomili dyżurnego, że zatrzymali motocyklistę na ulicy Fabrycznej. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą jest 31-letni jeleniogórzanin. Obok kierowcy na siedzeniu pasażera siedział 24-letni mężczyzna, mieszkaniec Jeleniej Góry. Obaj mężczyźni byli pijani. Kierowca miał 2,60 promila, a pasażer 2,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a motocykl zabezpieczono na parkingu policyjnym.
Po błyskawicznym, trwającym około 20 minut pościgu, w którym brało udział 6 radiowozów policyjnych został zatrzymany niebezpieczny pirat drogowy.

Mężczyzna ten podczas ucieczki przed policją złamał wszystkie obowiązujące przepisy w ruchu drogowym. Tym samym stwarzał ogromne zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób. Jest to nie pierwsza tego typu akcja za piratem uwieńczona sukcesem. Motocyklista za swój czyn odpowie przed Sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
91
Jest nowy
11%
1-5 lat
11%
5-10 lat
15%
10-20 lat
48%
pow. 20 lat
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group