Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6275
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kotlina Jeleniogórska na eksport

Czwartek, 19 stycznia 2012, 10:49
Aktualizacja: 10:59
Autor: SJ
Sabine Verhayen, deputowana do Parlamentu Europejskiego, miała okazję oglądać w Akwizgranie (niemieckie Aachen, mieście partnerskim dla powiatu jeleniogórskiego) prezentację możliwości turystycznych w Kotlinie Jeleniogórskiej.

– Pani S. Verhayen – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatu – była na tyle pod wrażeniem naszych możliwości, skali atrakcyjności Kotliny i sposobu prezentowania tych walorów, że zaprosiła nas do organizacji podobnego przedsięwzięcia, a przede wszystkim – do wizyty w Brukseli w końcu maja br..

Najprawdopodobniej już w tym roku uda się to zrealizować, przynajmniej na próbę. Ale dla nas ważny jest każdy partner, i ten zagraniczny, z racji ekonomicznych, i ten krajowy, bo tylko możliwie najszersza promocja regionu może być skuteczną zachętą.

Starostwo starannie przykłada się do współpracy m.in. z powiatem wolsztyńskim, z którym mamy podpisane porozumienie o współpracy. W pierwszej połowie lutego br. już po raz kolejny przyjedzie stamtąd ok. 20-osobowa grupa młodzieży, która wypoczywać będzie w Karpaczu. Uczniowie z podległych starostwu szkół ponadgimnazjalnych (Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba) będą odpoczywać latem nad jeziorami i ćwiczyć sporty wodne. Taka wymiana ma już miejsce od kilku lat i cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group