Jelenia Góra: Koszykarki Karkonoszy nadal niepokonane

Niedziela, 1 lutego 2009, 16:06
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2009, 19:03
Autor: Mateusz Banaszak
W ramach ósmej kolejki 1 ligi gr. B kobiecego basketu podopieczne Jerzego Gadzimskiego odnotowały kolejne zwycięstwo. Tym razem na własnym parkiecie pokonały zajmujące drugie miejsce w tabeli koszykarki WTK Ślęza Siechnice 68:56. Jeleniogórzanki nadal są liderkami gr B i w tym sezonie nie poniosły jeszcze żadnej porażki.

W pierwszej kwarcie zawodniczki MKS-MOS Karkonosze jak przystało na lidera grupy, wyszły na parkiet pewne wygranej. Górowały nad rywalkami nie tylko wzrostem, ale i umiejętnościami i w dobrym stylu wygrały tę część meczu 27:11. Jednak w drugiej kwarcie meczu powiało sensacją. Zawodniczki z Siechnic wykazały się ogromną walecznością, a jeleniogórzanki chyba zbyt mocno uwierzyły w swoje możliwości i popełniając mnóstwo błędów, przegrywając już 8:18. Przewaga jeleniogórzanek w tej kwarcie stopniała do sześciu punktów 35:29.

W kolejnej części meczu w poczynania obu drużyn wdarły się niepotrzebne nerwy. Zawodniczki oddawały wiele rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Mimo to na parkiecie toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Jednak zwycięsko z trzeciej kwarty meczu wyszły siechniczanki 14:12. Czwarta kwarta zapowiadała wiele emocji i tak właśnie było. Na cztery minuty przed końcem na tablicy pojawił się remis. W tym właśnie momencie swoją skuteczność poprawiła Marzena Kowalczyk i razem z Magdaleną Iwanowicz zdobyły 14 pkt przy zaledwie czterech rywalek. Na potwierdzenie zwycięstwa w ostatniej minucie Kowalczyk rzuciła jeszcze 3 pkt i jeleniogórzanki wygrały tę kwartę 21:13, a cały mecz 68:56 i nadal pozostały niepokonane w grupie.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – WTK Ślęza Siechnice 68:56 (27:11, 8:18, 12:14, 21:13)

Karkonosze:, Kowalczyk Marzena 23, Iwanowicz Magdalena 16, Balsam Agnieszka 8, Krawczyszyn-Samiec Monika 8, Pawlukiewicz Joanna 7, Kowiel Marta 4, Górniaczyk Natalia 2, Zygman Olga, Fredziak Katarzyna, Foitzik Monika, Sawicka Magdalena