Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2737
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kosz(m)ary straszą

Sobota, 30 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 20:15
Autor: Radio BRW
Miały być miejsca pracy, jest poligon dla komandosów. Koszary wojskowe w Pastewniku, w gminie Marciszów, są rozkradane i dewastowane. Ludzie z żalem patrzą na byłą jednostkę, w której miał znajdować się ośrodek leczniczo – rehabilitacyjny.

Wojsko wyprowadziło się z Pastewnika w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pozostawiło ogrodzoną i wyremontowaną jednostkę. Agencja Mienia Wojskowego znalazła kupca na koszary. Szybko na terenie jednostki pojawiły się ekipy budowlane, ale równie szybko znikła nowa właścicielka. Koszar, za darmo, jeszcze przez kilka miesięcy pilnowali stróże. Łudzili się, że kobieta wróci. W rezultacie obiektami zainteresowali się szabrownicy. Dziś jednostka jest w opłakanym stanie. Ruderę przejął bank, w którym na budowę ośrodka leczniczo – rehabilitacyjnego zaciągnięto kredyt.

Mieszkańcy Pastewnika obawiają się, że za kilka lat po jednostce nie będzie śladu. W powiecie kamiennogórskim rozebrano także obiekty po zakładzie dziewiarskim w Chełmsku Śląskim. Szabrownicy zrównali z ziemią byłą fabrykę mebli w Lubawce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group