Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11654
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koronawirus – wyniki negatywne

Piątek, 20 marca 2020, 8:41
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2020, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Koronawirus – wyniki negatywne
Fot. archiwum
Do czwartku (19.03) przebadano 6 próbek od osób z Jeleniej Góry i okolic, które mogły być chore na COVID–19, jednak wszystkie dały wynik negatywny, co oznacza, że wśród mieszkańców miasta i powiatu nie odnotowano jeszcze przypadku zarażenia.
Z informacji przekazanych 19 marca br. przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika, że na obszarze Miasta i Powiatu Jeleniogórskiego kwarantanną objęto 101 osób, a kolejnych 95 znajduje się pod nadzorem epidemicznym. Sześć osób do tej pory przebadano na obecność koronawirusa – wszystkie wyniki okazały się ujemne, łącznie z pracownikami służby zdrowia, które kontaktowały się ze zgorzelecką placówką, z której jeden lekarz okazał się nosicielem wirusa. Przebadani okazali się zdrowi – powrócili do pracy. Informację ten potwierdził i uzupełnił Dyrektor Centrum Szpitalnego w Jeleniej Górze – wszyscy jego pracownicy są zdrowi i nie obarczeni wirusem - informuje jeleniogórski sztab kryzysowy.
Dyrektor Pogotowia Ratunkowego poinformował, że obecnie nie występują braki w sprzęcie ochrony osobistej pracowników – przekazy finansowe Miasta, a także ok. 20 000 zł pozyskanych od ofiarodawców prywatnych na zakup sprzętu ochrony osobistej pozwala w tym zakresie na optymizm. Nie jest wykluczone, że – w przypadku możliwości pozyskania takiego sprzętu, licencjonowanego i z certyfikatami – Pogotowie zdecyduje się na zakup urządzenia do dezynfekcji karetek, co będzie dodatkowo formą wyjątkowo skutecznej ochrony przed przypadkowym zakażeniem - czytamy w komunikacie.

Nie odnotowały żadnych zdarzeń mających wpływ na zagrożenie ani Straż Pożarna, ani też Komenda Policji. W tym ostatnim przypadku Komendant poinformował, iż funkcjonariusze systematycznie sprawdzają obecność w miejscu zamieszkania osób, które są zobowiązane do kwarantanny domowej i nie odnotowują przypadków łamania zakazu.

Straż Miejska poinformowała, że rygory wynikające z sytuacji zdrowotnej są przestrzegane przez zdecydowanie przeważającą większość mieszkańców. O ile w pierwszych dniach można było spotkać młodzież, która – uwolniona od codziennych lekcji – zbierała się w większych grupach, to obecnie takie zjawiska się w zasadzie nie zdarzają. Faktem jest, że niekiedy rodzice z małymi dziećmi wychodzą na plac zabaw, co powoduje, że Straż Miejska odbiera telefony od innych osób ze skargami w takich sprawach - dodają przedstawiciele władz miasta.

(źródło: UM JG)

Twoja reakcja na artykuł?

27
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
7
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
662
Jest nowy
6%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group