Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4862
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Koperty życia już w Mysłakowicach

Wtorek, 12 listopada 2019, 7:01
Aktualizacja: Środa, 13 listopada 2019, 14:03
Autor: WAC
Mysłakowice: Koperty życia już w Mysłakowicach
Fot. UG Mysłakowice
Pierwsza partia „Kopert życia” trafi już wkrótce do seniorów w gminie Mysłakowice. Inicjatorem akcji, skierowanej do starszych mieszkańców gminy są: Urząd Gminy Mysłakowice, Stowarzyszenie "Senior", Gminny Ośrodek Kultury, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mysłakowicach i Gminna Rada Seniorów.

„Koperta życia” zawiera formularz z krótkim opisem historii choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny, czyli informacjami niezbędnymi podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej.

Adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowia wezwanych na interwencję w domu chorego. Stanowi nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.

„Koperta życia” przechowywana jest zazwyczaj na lodówce oznakowanej charakterystycznym magnesem lub naklejką. Opcjonalnie można przechowywać ją w innym, łatwo dostępnym miejscu, np. kuchennej szafce, jeśli miejsce to również zostało oznaczone.

Twoja reakcja na artykuł?

28
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group