Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3082
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Konsultacje społeczne nad uchwałą krajobrazową

Piątek, 24 listopada 2017, 8:05
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Konsultacje społeczne nad uchwałą krajobrazową
Fot. WAC
Ruszyły konsultacje społeczne nad projektem tzw. uchwały krajobrazowej dla terenu gminy Janowice Wielkie.

Projekt uchwały, określa zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych z jakich mogą być wykonane. - Dzięki ustaleniu nowego ładu krajobrazowego na ternie gminy chcemy wyeliminować zjawisko tzw. dzikiej reklamy – mówi sekretarz gminy Janowice Wielkie Miłosz Kamiński. - Wejście w życie uchwały da nam też możliwość pobierania w przyszłości opłaty reklamowej – dodaje.

Projekt uchwały będzie wyłożony do 7 grudnia do publicznego wglądu w siedzibie Urzędu Gminy oraz na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej gminy Janowice Wielkie.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie ww. uchwały odbędzie się 7 grudnia, o godzinie 14.30 w budynku Urzędu Gminy, pok. nr 15. Uwagi do projektu w formie pisemnej należy składać do wójta gminy Janowice Wielkie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 grudnia 2017 r.

Jak zapowiada M. Kamiński, jeśli do dokumentu nie będzie zbyt wielu uwag zgłoszonych podczas konsultacji, może on trafić pod uchwały Rady Gminy na sesji, która odbędzie się w styczniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group