Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6181
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec z samowolą wśród kierowców

Wtorek, 12 lutego 2008, 9:03
Aktualizacja: 14:50
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Koniec z samowolą wśród kierowców
Fot. ROB
Zaparkowałeś auto w niedozwolonym miejscu? Straż Miejska w Jeleniej Górze może wezwać lawetę, która odholuje je na płatny parking.

Prezydent Jeleniej Góry podpisał umowy z dwoma firmami, wyłonionymi w drodze przetargu, na obsługę tego zadania. Do tej pory strażnicy nie wzywali lawet. Odholowywane były jedynie auta po kolizji lub te które np. blokowały wyjazd z bramy.

To oznacza koniec samowoli wśród kierowców. Nie będą mogli już zostawiać swoich pojazdów gdzie popadnie, nie zważając na innych użytkowników ruchu.

– Jeśli pojazd będzie zagrażał bezpieczeństwu, nie będziemy zakładali blokad, tylko wezwiemy od razu lawetę – mówi Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.
Strażnicy ostatnio coraz rzadziej zakładają blokady na koła samochodów. W zamian stosują ostrzeżenia dla kierowców. – Jeśli samochód stoi w niedozwolonym miejscu, wkładamy za wycieraczkę kartkę informującą o złamaniu przepisów – mówi Grzegorz Rybarczyk.
– Jeśli i to nie zrobi większego wrażenia na właścicielu i nadal będzie on zostawiał samochód w niedozwolonym miejscu, odholujemy auto.

- Bardzo dobrze. To, co się dzieje na chodnikach, przechodzi ludzkiej pojęcie – mówi Anna Pawłowska z Jeleniej Góry. Kierowcy rzeczywiście nie przywiązują dużej wagi do znaków zakazu parkowania. Widać to choćby na ul. Skłodowskiej-Curie obok aresztu śledczego. Aż roi się tam od aut, choć teoretycznie nie wolno ich tam zostawiać.
– Jeśli kierowcy będą musieli zapłacić raz czy dwa za złe parkowanie, odechce im się łamania przepisów – mówi Grzegorz Rybarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group