Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7633
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koniec kłopotów z przejazdem przez Lwówek

Czwartek, 12 listopada 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela
REGION: Koniec kłopotów z przejazdem przez Lwówek
To zdjęcie to już historia. Most po remoncie za kilka dni ponownie będzie służył zmotoryzowanym i pieszym.
Fot. Angela
Kierowcy, na których trasie przebiega remontowany most we Lwówku Śląskim, wkrótce zapomną o uciążliwych objazdach. Zgodnie z zapowiedzią 16 listopada, po pięciu miesiącach od zamknięcia na przeprawę wjadą pierwsze samochody.

Obecnie na lwóweckim moście trwają prace wykończeniowe, które zgodnie z zapowiedzią wykonawcy mają się zakończyć w terminie, który upływa 15 listopada.

Most we Lwówku Śląskim w ciągu drogi wojewódzkiej 297 został już przebudowany. – Wyburzona została stara konstrukcja w miejsce której wybudowano nową, zbudowano nowe chodniki, nową kanalizację deszczową, wyremontowaliśmy i przebudowaliśmy skrzyżowanie oraz część drogi, która prowadzi na most – mówi Joanna Jarocka, rzecznik prasowy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Cała inwestycja kosztowała 3 mln zł i była w stu procentach finansowana z budżetu województwa dolnośląskiego. Prace na moście rozpoczęły się 15 czerwca. Przez okres ich trwania poprowadzono objazdy, które potrwają jeszcze tylko kilka dni. Dla aut o masie poniżej siedmiu ton jadących od Jeleniej Góry w kierunku Bolesławca objazd prowadzi jednokierunkową ulicą Ogrodową, natomiast w przeciwnym kierunku trzeba przejechać ulicą Rzeczną.

Auta powyżej siedmiu ton, z wyłączeniem pojazdów służb ratowniczych, komunalnych oraz komunikacji pasażerskiej, muszą korzystać z objazdów 40 - kilometrowych przez Gryfów i Złotoryję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group