Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncerty promenadowe przed Pawilonem Norweskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 3 lipca 2010, 8:33
Aktualizacja: 9:13
Autor: Gabi
Fot. TEJO
W nowej scenerii zabrzmią tegoroczne tradycyjne koncerty plenerowe w Uzdrowisku Cieplica. Park Zdrojowy w remoncie, więc areną imprez będzie Park Norweski i teren przed Muzeum Przyrodniczym.

Koncerty będą atrakcją Cieplic przez kolejne niedziele lipca. Zaczynają się o godz. 16. W pierwszej odsłonie, jutro, wystąpi Grupa Semplice. Założycielem grupy był niezapomniany Łukasz Pietrzak.

Muzycy grają głownie kompozycje muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej, francuskiej oraz standardy muzyki jazzowej i filmowej. W skład zespołu wchodzą: Robert Wróblewski - akordeon, Witold Pelc - klarnet, saksofon, Marek Mikulski-gitara i Tomasz Pierzchniak - kontrabas. Panowie uczą także w PSM I stopnia im. Janiny Garści w Cieplicach. Warto przy okazji dodać, że na skwerze przed Pawilonem Norweskim także istniała kiedyś muszla koncertowa. Została ona rozebrana, na czym z pewnością park stracił. Czynione są starania, aby ją odtworzyć.

W razie brzydkiej pogody (co nam raczej nie grozi) koncert odbędzie się w Kościele Zbawiciela w Cieplicach. Kolejne koncerty odbędą się 11, 18, 25 lipca, będziemy o nich informować na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~clown 3-07-2010 9:07
Grupa Semplice, nie Trio!!!!
kazimierzp 3-07-2010 18:49
W pierwszej odsłonie, przed Grupą Semplice, wystąpią dzieci i młodzież z Ukrainy z Ługańska. Są to goście, młodzi Polonusi, Domu Harcerza z ul. Wiejskiej. Przyjeżdżają do Jeleniej Góry od lat i zawsze przywożą bardzo ciekawy repertuar!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group