Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7973
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert kolęd Collegium Musicum

Czwartek, 29 stycznia 2015, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert kolęd Collegium Musicum
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę (1.02) o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty (przy ul. Jana Kiepury) odbędzie się koncert w wykonaniu jeleniogórskiego chóru kameralnego Collegium Musicum pod dyrekcją maestro Franciszka Koscha. W programie znajdą się tradycyjne kolędy oraz utwory bożonarodzeniowe. Wstęp wolny.

Chór kameralny Collegium Musicum z Jeleniej Góry jest obecnie zespołem wokalno- instrumentalnym reaktywowanym po dwudziestu latach na prośbę dawnych chórzystów. Obecnie stanowią oni znaczną część zespołu. Działający pod dyrekcją Franciszka Koscha chór ma opracowanych kilkadziesiąt różnych kompozycji, począwszy od renesansowych aż po współczesne. Wykonuje a'capella utwory m. in. Arcadelta, Mozarta, Schuberta, Chopina, Rachmaninowa, Moniuszki, Koszewskiego i Świdra, zaś w aranżacji wokalno-instrumentalnej utwory m.in. Haendela, Gounoda, Verdiego czy Kurpińskiego.

Chór Collegium Musicum uświetnia swoją obecnością różne uroczystości sakralne, jak również koncertuje w Jeleniej Górze i nie tylko. Collegium Musicum współpracuje z instytucjami muzycznymi i zespołami chóralnymi zarówno w kraju, jak i zagranicą, Celem istnienia Collegium Musicum jest podnoszenie poziomu kultury muzycznej w społeczeństwie, zwłaszcza tym lokalnym, poprzez upowszechnianie muzyki chóralnej jako łączącego różne środowiska medium.

Soliści i instrumentaliści: Anna Katarzyna Jiruska, Janina Kowalska, Elena Markowska, Agnieszka Mójta, Małgorzata Surmacz, Olga Szeffer, Adrian Domagała, Sławomir Korczyński, Waldemar Korczyński, Artur Rozkoszny oraz Eugeniusz Wysoczański-Pietrusiewicz. Akompaniament: Barbara Sas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group