Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7570
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert dyplomantów

Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koncert dyplomantów
Fot. Organizator
W środę (27.05) o godz. 17.00 Filharmonia Dolnośląska gościć będzie dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze dając możliwość zaprezentowania się młodym adeptom sztuki na dużej sali koncertowej z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Za pulpitem dyrygenckim w czasie koncertu stanie Paweł Pietruszewski. Cena biletu: 20 zł (dorośli), 10 zł (dzieci).

Wystąpią: Katarzyna Wacławczyk i Maria Zagajewska – fortepian, Aleksandra Animucka i Zuzanna Szwarczyńska – flet, Filip Cel – gitara, Mateusz Tarkowski – altówka, Michał Bień – wiolonczela, Karolina Kulla – skrzypce oraz Sulamita Ślubowska – skrzypce.

W programie: Johann Sebastian Bach – Koncert c-moll na 2 fortepiany cz. I BWV1060, Domenico Cimarosa – Koncert G-dur cz. I (Allegro) na 2 flety i orkiestrę, Robert Kurdybacha – Koncert na gitarę i orkiestrę, Johann Christian Bach – Koncert c-moll cz. I, Max Bruch – Kol Nidrei op. 47, Henryk Wieniawski – II Koncert d-moll cz. II oraz Aleksander Głazunow – Koncert a-moll op. 82.

Paweł Pietruszewski (ur. 15 września 1988 w Rudzie Śląskiej) jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, którą ukończył z wyróżnieniem (w klasie gitary). W latach 2007-2012 studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Aleksandra Lasonia, uzyskując dyplom z maksymalną punktacją i oceną celującą. W listopadzie 2009 roku wziął udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Pera Nørgårda. Od roku akademickiego 2010/2011 jest także studentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku dyrygentury w klasie Wojciecha Rodka; stopień licencjata (z oceną bardzo dobrą) uzyskał w czerwcu 2013 roku. Za swoją twórczość kompozytorską otrzymał liczne nagrody podczas konkursów w kraju i za granicą. W listopadzie 2010 za osiągnięcia w dziedzinie muzyki został uhonorowany Nagrodą dla Młodych Twórców, przyznaną przez Urząd Marszałkowski. W lutym 2012 zadebiutował na scenie dyrygenckiej. Od tego czasu prowadzi spektakle operetkowe w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2013 został uhonorowany stypendium “Młoda Polska”, przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od roku 2013 jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich. Jako kompozytor współpracuje z tak uznanymi zespołami, jak Orkiestra Muzyki Nowej, Kwartet Śląski i Filharmonia Lubelska, które dokonały wielu prawykonań jego utworów. W roku 2014 został zakwalifikowany do programu “Dyrygent - rezydent” Instytutu Muzyki i Tańca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group