Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10304
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komitet na rzecz dzieci

Niedziela, 3 czerwca 2018, 7:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 10:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komitet na rzecz dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz piąty Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Górze zorganizował w Cieplicach festyn z okazji Dnia Dziecka. W Parku Zdrojowym na najmłodszych i ich rodziców czekało wczoraj (2.06) wiele atrakcji, w tym występy przedszkolaków.

Obchody Dnia Dziecka w Cieplicach rozpoczęły się od spektaklu "O ósmej na Arce" w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji. Jednocześnie była to okazja do promocji płyty z najlepszymi utworami z 40-lecia teatru.

- Dzieci są naszymi najważniejszymi widzami, to dla nich istniejemy - podkreślił Bogdan Nauka, dyrektor ZTA, który zachęca do nabycia jubileuszowej płyty "The best of ZTA".

Następnie dzieci, rodzice i opiekunowie przenieśli się pod Muszlę Koncertową, gdzie rozpoczął się festyn. Dla uczestników przygotowano 130 losów, z czego każdy wygrywał, a więc każde dziecko wróciło z upominkiem.

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka zajmuje się sprawami dzieci nie tylko, gdy są one chore, mają problemy, ale też tym, co sprawia im radość. Komitet ma wsparcie pedagogów i psychologów, organizacja współpracuje też ze swoimi odpowiednikami w Czechach i Niemczech.

- W tej chwili wielkim problemem jest przeładowanie nauką. Edukacja spada również na rodziców, bo dzieci mają bardzo dużo zadań domowych. Uczeń po 5 lub 7 godzinach szkoły musi znowu siadać do nauki, a jeszcze gorzej jest jak rodzic zmęczony wraca po pracy i nie potrafi pomóc rozwiązać zadań - powiedziała Krystyna Demkowicz, przewodnicząca Komitetu.

Podczas festynu na scenie wystąpiły dzieci z kilku jeleniogórskich przedszkoli. Były też słodkie upominki dla osób i instytucji, które wsparły organizację imprezy. Na zainteresowanych czekało miasteczko ruchu drogowego niezawodnego Grzegorza Rybarczyka ze Straży Miejskiej, byli też policjanci z Komisarzem Lwem, ratownicy medyczni, wiele atrakcji na stoiskach Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a z ust dorosłych padała moc serdecznych życzeń w kierunku najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

- Życzę dzieciom dużo radości i szczęścia, dobrej rodziny, uśmiechu i braku stresu - dodała K. Demkowicz.- Życzę wszystkim dzieciom, aby były jak Pipi Lansztrung - niegrzeczne, nie słuchały dorosłych - oczywiście w granicach przyzwoitości - i aby były dziećmi do później starości - stwierdził Bogdan Nauka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
582
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group