Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 11448
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolorowa „ósemka” przyjazna dla wszystkich

Środa, 10 grudnia 2008, 16:22
Aktualizacja: Czwartek, 11 grudnia 2008, 8:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kolorowa „ósemka” przyjazna dla wszystkich
Fot. TEJO
Niezwykle barwny przebieg miała dzisiejsza VI Konferencja Integracyjna, której areną była Szkoła Podstawowa nr 8, jedyna jeleniogórska placówka prowadząca klasy, w których uczą się zarówno uczniowie w pełni sprawni jak i ich koledzy z różnymi niepełnosprawnościami.

Organizatorzy zadbali o bardzo bogaty program skierowany do pedagogów z Jeleniej Góry i okolic. Przebieg konferencji urozmaicili sami uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w różnych formach. Zatańczył zespół Junior Dance oraz zaśpiewała grupa „ósemka”.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz zaproszeni goście zapoznali uczestników spotkania ze swoimi osiągnięciami w pracy integracyjnej. Lekarz Małgorzata Ostrowska opowiedziała o roli diagnozy psychicznej w pomocy szkolnym dzieciom. Violetta Gardecka przedstawiła problematykę wadliwej wymowy w kontekście niepowodzeń szkolnych. W trakcie konferencji szkole został także przekazany grant przez prezydenta rotarian z Niemiec: instrumenty Orffa, które posłużą do terapii muzyką.

W drugiej, praktycznej części konferencji, nauczyciele zaprosili uczestników na warsztaty, podczas których zaprezentowano pracę z dziećmi w klasach i… na korytarzu. W ramach działań ekologicznych uczniowie „ósemki” tworzyli makiety o tematyce bezpośrednio związanej z ochroną środowiska. – Akcentujemy wpływ człowieka na przyrodę. Pokazujemy, jaki był las, zanim nas tam nie było – usłyszeliśmy od dziewcząt i chłopców, którymi zajmowały się Danuta Matysiak, Barbara Wołoszyn oraz Izabela Misterka. Anna Dyjak i Katarzyna Szafrańska zaprosiły na warsztaty plastyczne.

– Muzykoterapia działa cuda, koniecznie trzeba to zobaczyć – zachęcała Anna Szewczuk, nauczycielka muzyki i terapeutka przy okazji, opiekunka grupy instrumentalnej Accolada. W trakcie zajęć pokazywała różne formy zabawy z muzyką kształtujące predyspozycje uczniów i wspomagające proces uczenia się.

Anna Całus pokazała pracę metodą Montessori, która zrewolucjonizowała pedagogikę czyniąc możliwym wspólne kształcenie zarówno dzieci sprawnych jak i tych z różnymi przypadłościami.

Konferencję zakończył występ wspomnianej Accolady, a „ósemka” raz jeszcze pokazała, że oświata nie musi być skostniała, ale żywa, kolorowa i przyjazna uczniom.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
496
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
11%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
System ich odrzucił. Dziś dzięki niemu zmieniają świat
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Drążyli je więźniowie w czasie wojny. Tajemnicze sztolnie w Piechowicach
 
Aktualności
Będzie więcej pocisków
 
Inne wydarzenia
Rozpoczął się Bike Adventure. Są i będą utrudnienia w ruchu!
 
Aktualności
Sudecki unikat w Kromnowie – kościółek św. Jerzego
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group