Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6653
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolorowa dyscyplina w radzie

Środa, 16 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2007, 12:46
Autor: DOB
Jelenia Góra: Kolorowa dyscyplina w radzie
Fot. Krzysztof Knitter
Nie trzeba kosztownego systemu do liczenia głosów, by zaprowadzić porządek na sesji.

Podczas wtorkowych obrad radni głosowali podnosząc w górę.... kolorowe karteczki. Niebieska oznaczała głos „za”, czerwona „przeciw”, biała to głos wstrzymujący się.

Taki sposób głosowania zaproponował przewodniczący rady Hubert Papaj. – Kartki są w kolorach Prawa i Sprawiedliwości – żartował w przerwie obrad. – A tak poważnie, chodziło o to, by ułatwić liczenie, ile osób jest za a ile przeciw w danym głosowaniu.

Kolorowe karty wprowadzono po fali krytyki, jaka spotkała radnych w związku z pomysłem zakupu elektronicznego systemu liczenia głosów. Wniosek o zakup takiego systemu złożył radny PiS Krzysztof Mróz.
Pisaliśmy o tym niedawno na łamach naszego tygodnika. Zdaniem wielu mieszkańców, to niepotrzebny wydatek. Radnych jest zaledwie 23 i można ich głosy policzyć ręcznie.

Nowoczesny elektroniczny system liczenia głosów kosztowałby ok. 40 tysięcy złotych. Zalaminowane kartki – może kilkanaście złotych.
– System liczenia głosów być może kupimy przy okazji remontu sali posiedzeń – mówi Hubert Papaj – czyli nie wcześniej, jak w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group