Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kolejne drogi do remontu

Wtorek, 13 kwietnia 2021, 6:04
Autor: WAC
Powiat: Kolejne drogi do remontu
Fot. Starostwo Powiatowe
Szykują się kolejne inwestycje na drogach powiatowych. Starostwo ogłosiło postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej remontu dwóch odcinków dróg w Sosnówce i Miłkowie.

Pierwsze z postępowań dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 2755 D na odcinku o długości prawie 2,5 kilometra, od skweru w Miłkowie do granicy lasu. Drugie - modernizacji drogi powiatowej nr2653D Sosnówka-Karpacz, na ponad 6,5 kilometrowym odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 366 do wyjazdu z Sosnówki na Karpacz. Inwestycje mają obejmować wymianę nawierzchni obu odcinków dróg, wraz z utwardzeniem poboczy, budową chodników oraz obiektów inżynieryjnych i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Środki na wykonanie dokumentacji przebudowy obu dróg są zaplanowane w budżecie powiatu – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Przygotowanie tych projektów da nam możliwość wystąpienia o środki zewnętrzne na realizację tych inwestycji. Dodam, że to nie jedyne postępowania dotyczące zlecenia dokumentacji projektowej jakie są zaplanowane w tym roku. Wkrótce ogłosimy przetargi na wykonanie projektów remontu mostu w Dolinie Czerwienia w Podgórzynie oraz mostu w Mysłakowicach, na drodze powiatowej do Karpacza. Niedawno wyłoniliśmy też firmę, która przygotuje projekt remontu drogi Podgórzyn - Borowice - wylicza starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

23
77%
Cieszy
3
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group