Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5808
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kolejna awaria wodociągów: część Zabobrza była bez wody

Piątek, 30 stycznia 2009, 10:29
Aktualizacja: 10:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kolejna awaria wodociągów: część Zabobrza była bez wody
Usuwanie skutków wtorkowej awarii z ulicy Korczaka trwało do wczoraj. Kolejne uszkodzenie wodociągów zdarzyło się na Zabobrzu.
Fot. TEJO
Wczoraj wieczorem pękła kolejna rura wodociągowa, tym razem przy ulicy Karłowicza. Pracownicy pogotowia wodociągowego walczyli z usterką od późnej nocy. W tym czasu mieszkańcy kilku przyległych ulic nie mieli w kranach wody.

Awaria na Zabobrzu zdarzyła się po godzinie 20.00. Przy ulicy Karłowicza 4 pękła jedna z rur doprowadzających wodę do budynków. Wysłana na miejsce ekipa odkopała uszkodzoną rurę, którą do godziny 22.00 udało się załatać. Zawór dopływu wody puszczono jednak po godzinie 2 w nocy. Do tego czasu mieszkańcy m.in. ulicy Moniuszki i Karłowicza pozostali bez bieżącej wody w domu.

– Nie mogliśmy się wykąpać, ani zrobić kolacji, nie mówiąc już o spłukiwaniu wody w toalecie – skarżą się mieszkańcy. Najgorsze jest to, że wszystkie rury w okolicy są w takim samym stanie i tylko czekać jak zaczną pękać kolejne rury, które uniemożliwią nam normalne funkcjonowanie – mówi pani Elżbieta z ulicy Karłowicza.

Tymczasem pracownicy pogotowia wodociągowego zapewniają, że awaria została skutecznie zażegnana i mieszkańcy mogą już bez problemu korzystać z wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group