Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6003
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kłopoty ze wschodu

Piątek, 23 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kłopoty ze wschodu
Fot. ŁOSG
Zabytkowy motocykl oraz oszuści z Ukrainy i Polski na przejściach granicznych.

Pojazd o cechach zabytkowych, niemal 40-letni motocykl marki Ural, ujawnili pogranicznicy na przejściu w Jędrzychowicach. Jego posiadaczem okazał się mieszkaniec Sosnowca, który chciał przewieźć motor do Niemiec.

– Na przewóz pojazdu nie miał stosownego zezwolenia wydanego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków – wyjaśnia por. Joanna Woźniak, rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej. Motor, wyprodukowany jeszcze w Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, zabezpieczono w placówce SG w Zgorzelcu.

To nie koniec wieści dotyczących, tym razem bezpośrednio, naszych wschodnich sąsiadów. Na drogowym przejściu granicznym w Zawidowie podczas kontroli zatrzymano Ukraińca, który usiłował dostać się do Polski na podstawie polskiego dowodu osobistego, należącego do innej osoby.
Pogranicznicy zatrzymali także Polkę, mieszkankę Zgorzelca, która cudzoziemcowi pomagała w próbie przedostania się do naszego kraju.

Kobieta była poszukiwaną przez dwa oddziały Straży Granicznej: Łużycki i Sudecki. Czyn, którego dopuścił się Ukrainiec – posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby – jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group