Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kilka kilometrów wygody

Czwartek, 6 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:30
Autor: marek
   Chociaż obwodnica Radoniowa zostanie oficjalnie otwarta pod koniec października, to już od kilku dni kierowcy jadący po krętej, wąskiej i niebezpiecznej drodze numer trzydzieści, Jelenia Góra - Zgorzelec, nie muszą przejeżdżać przez miejscowość Radoniów.

   Nie trzeba już przeżywać stresów pod wąskimi ukośnie ustawionym wiaduktem, gdzie TIR-y blokowały cały przejazd, a wiele osób straciło życie w wypadkach. Obwodnica ma ponad 3 kilometry i łączy się z szeroką obwodnicą Gryfowa Śląskiego. Niestety, już na rogatkach Gryfowa kierowcy ponownie wjeżdżają na krętą i wąską drogę w kierunku Biedrzychowic. W tej miejscowości obwodnica powstanie za kilka lat.

   Wtedy większość drogi do Zgorzelca będzie biegła w miarę szerokimi i wygodnymi odcinkami. Ale nadal za Barcinkiem kończy się szeroka droga i przed kierowcami kilkanaście kilometrów dróg wiodących między obejściami, z dziećmi idącymi poboczem do szkół czy zataczającymi się rowerzystami. Być może chodzi o zapewnienie swoistego folkloru turystom, którzy wjeżdżają do Polski w Zgorzelcu po pokonaniu setek kilometrów doskonałymi niemieckimi autostradami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group