Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 29 grudnia
Imieniny: Dawida, Dominika, Tomasza
Czytających: 5530
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kilka kilometrów wygody

Czwartek, 6 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:30
Autor: marek
   Chociaż obwodnica Radoniowa zostanie oficjalnie otwarta pod koniec października, to już od kilku dni kierowcy jadący po krętej, wąskiej i niebezpiecznej drodze numer trzydzieści, Jelenia Góra - Zgorzelec, nie muszą przejeżdżać przez miejscowość Radoniów.

   Nie trzeba już przeżywać stresów pod wąskimi ukośnie ustawionym wiaduktem, gdzie TIR-y blokowały cały przejazd, a wiele osób straciło życie w wypadkach. Obwodnica ma ponad 3 kilometry i łączy się z szeroką obwodnicą Gryfowa Śląskiego. Niestety, już na rogatkach Gryfowa kierowcy ponownie wjeżdżają na krętą i wąską drogę w kierunku Biedrzychowic. W tej miejscowości obwodnica powstanie za kilka lat.

   Wtedy większość drogi do Zgorzelca będzie biegła w miarę szerokimi i wygodnymi odcinkami. Ale nadal za Barcinkiem kończy się szeroka droga i przed kierowcami kilkanaście kilometrów dróg wiodących między obejściami, z dziećmi idącymi poboczem do szkół czy zataczającymi się rowerzystami. Być może chodzi o zapewnienie swoistego folkloru turystom, którzy wjeżdżają do Polski w Zgorzelcu po pokonaniu setek kilometrów doskonałymi niemieckimi autostradami.

Sonda

Czy popierasz używanie petard i fajerwerków w Sylwestra?

Oddanych
głosów
107
Tak
20%
Nie
80%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polska Paradoksów A.D. 2026
 
Rozmowy Jelonki
Karkonosze delikatnie – koronkarstwo
 
Karkonosze
Spotkanie z dyrektorem KPN w Sobieszowie
 
Aktualności
W Karkonoszach wróciła zima
 
Ciekawe miejsca
Wleń – najstarszy zamek regionu wciąż czuwa
 
Karkonosze
Tysiące zwierząt giną od fajerwerków
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group