Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6089
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiermasz Wielkanocny Rękodzielników Pogórza Izerskiego w Ratuszu

Czwartek, 14 marca 2013, 10:11
Aktualizacja: 10:14
Autor: UM
Jutro (15 marca br.), w godzinach od 13.00 do 19.00, odbędzie się w jeleniogórskim Ratuszu oraz w namiocie przed budynkiem wielkanocny kiermasz rękodzieła. W związku z tym w tym dniu do Ratusza będzie można wejść do godz. 19.00.

Będą ozdoby wielkanocne z materiałów naturalnych. Prezentowana ma być biżuteria, m.in. z filcu oraz z ciasno zwijanych „pręcików” z bibułki. Z tego materiału będą brosze, spinki do firan, kolczyki, i in.

Jeden z twórców zaprezentuje figurki z… makaronu, inny – świece i figurki z wosku pszczelego (wystawione mają też być miody). Jedną z ciekawszych ekspozycji będą ozdobne karty okolicznościowe, wykonywane ręcznie z aplikacjami z materiałów naturalnych.

Swoje prace zaprezentuje małżeństwo zajmujące się m.in. malowaniem ram do obrazów (i dobieraniem tych ram do konkretnego obrazu lub zdjęcia) i malowaniem skrzyń, według tradycji śląskich. Będzie można kupić pierniki wielkanocne, obrazy (akwarele, piórkiem, ale też malowane na łupku), a nawet zamówić obrazy specjalnie wykonywane dla konkretnych osób. Prezentować się będzie też projektantka odzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group