Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7425
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kiedy remont mostu w Siedlęcinie?

Wtorek, 4 kwietnia 2017, 7:55
Aktualizacja: Czwartek, 6 kwietnia 2017, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Kiedy remont mostu w Siedlęcinie?
Fot. Przemek Kaczałko
Most nad rzeką Bóbr od wielu lat czeka na remont, dzięki któremu wróciłby ruch obustronny, ale ciągle brakuje środków na kosztowną inwestycję. Władze powiatu jeleniogórskiego starają się o pozyskanie pieniędzy unijnych, ale nadal realizacja zadania stoi pod dużym znakiem zapytania.

Starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie remontu mostu w Siedlęcinie w ramach programu Interreg - wspólnie z Jelenią Górą i Czechami (w stolicy Karkonoszy wyremontowany zostanie most nad Wrzosówką – ul. Cervi w Cieplicach). - To jest bardzo stary most, składa się z dwóch części, które dawno temu zostały złożone. Projekt mamy gotowy i czekamy na decyzję – powiedziała Anna Konieczyńska, starosta Powiatu Jeleniogórskiego. Koszt inwestycji w okolicy Wieży Rycerskiej to ponad 4,8 mln zł.

- Z informacji, które do nas docierają wiemy, że może być trudno, bo jest znacznie więcej wniosków, niż dostępnych środków – obawia się szefowa powiatu. Póki co, most nie grozi zawaleniem, ale od 2011 roku z uwagi na zwężenie odbywa się ruch wahadłowy (początkowo był zamknięty dla samochodów).

Projekt zakłada dwupasmową drogę oraz chodnik po jednej stronie. Jeżeli nie uda się pozyskać dofinansowania z programu Interreg, władze powiatu będą musiały składać wnioski do innych programów, które będą mogły być wsparte „tylko” do 50 proc. kosztów, więc ponad 2 miliony starostwo będzie musiało zarezerwować w budżecie. - Zależy nam na tym, żeby ten piękny projekt na most w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru został zrealizowany, bo to miejsce turystyczne, w pobliżu Wieży Rycerskiej – podkreśla Anna Konieczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group