Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5823
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy naprawią windę w Książnicy Karkonoskiej?

Czwartek, 30 listopada 2017, 14:01
Aktualizacja: 14:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kiedy naprawią windę w Książnicy Karkonoskiej?
Fot. Przemek Kaczałko
Od około dwóch miesięcy winda w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze nie działa. W związku z tym osoby niepełnosprawne oraz rodzice przybywający do placówki z małymi dziećmi w wózkach, napotykają na przeszkodę. Kiedy zostanie naprawiona?

- Winda jest już długo nieczynna i bardzo wszystkich przepraszam - powiedziała Danuta Sawicz, dyrektor JCEiR Książnica Karkonoska.

W wyniku jednej z nawałnic, które w ostatnich miesiącach nawiedziły nasz region, nastąpiło przepięcie prądu i awarii uległa płyta główna. - Trzeba było sprowadzić główną płytę, która kosztowała ponad 11 tysięcy złotych, ale udało się odzyskać pieniądze z ubezpieczenia. - Jednak oprogramowanie w windzie jest po hiszpańsku i trzeba było po konsultacjach z hiszpańskimi programistami pokonać kolejną przeszkodę. Gdy wydawało się, że już nic nie stoi na przeszkodzie w naprawie windy, okazało się, że potrzebne są dwa nowe sterowniki, które zostały już zakupione i w tym tygodniu winda ma zostać ponownie uruchomiona - tłumaczy dyrektorka. - Jeszcze raz wszystkich przepraszam za zaistniałą sytuację - dodała D. Sawicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group