Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6696
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kiedy grozi pożar? Będą symulatory

Piątek, 20 listopada 2020, 10:08
Autor: WAC
Powiat: Kiedy grozi pożar? Będą symulatory
Fot. Starostwo Powiatowe
W ramach działań edukacyjnych Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze kupi trzy mobilne symulatory zagrożeń pożarowych.

Najważniejszą funkcją tych symulatorów jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym, budynku użyteczności publicznej oraz lesie. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię odbiorców.

Symulatory, które wkrótce trafią do Jeleniej Góry będą unikalne w skali Dolnego Śląska, gdyż nasz powiat jest pierwszym w regionie, który zdecydował się na ich zakup - mówi dyrektor Edyta Kluczyńska. Na co dzień będą znajdowały się w siedzibie przy ul. Sokoliki w Jeleniej Górze. Mobilność symulatorów sprawia jednak, że będą mogły być wykorzystywane w działaniach edukacyjnych w placówkach podstawowych oraz na imprezach plenerowych.

Zakup urządzeń odbywa się w ramach projektu realizowanego przez powiat jeleniogórski przy wsparciu Karkonoskiego Parku Narodowego i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Zadanie zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 150 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group