Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9059
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Już w sobotę „Krokusik” w Sobieszowie

Poniedziałek, 1 października 2018, 6:27
Aktualizacja: Wtorek, 2 października 2018, 7:06
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Już w sobotę „Krokusik” w Sobieszowie
Fot. MDK "Muflon"
6 października o godz. 13.00 Miejski Dom Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze zaprasza na koncerty „Krokusik – Festiwal Młodego Jazzu w Sobieszowie”. Wstęp bezpłatny.

O godz. 13.00 ruszy „Scena młodych i najmłodszych”, na której zaprezentują się młodzi gitarzyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

W godzinach 14.00 – 20.00 wystąpią: duet gitarowy Maksymilian Wieczorek i Marcin Żelazo, J-G Quintet, Adam Jęczmyk i KA-S-W Quartet. Na finał wystąpi zespół JazzGot Quartet.

W trakcie festiwalu zostanie wyłoniony zwycięski zespół, a na najlepszych muzyków głosować będzie zgromadzona publiczność. Nagrodę dla zwycięzców „Krokusika” stanowić będzie gościnny koncert na kolejnej edycji tego festiwalu oraz support zespołu JazzGot Quartet na jednym z jego koncertów.

Duet gitarowy Maksymilian Wieczorek i Marcin Żelazo – duet gitarowy łączący odległe muzyczne bieguny. Autorskie aranżacje młodych muzyków są dowodem na to, że w muzyce pomimo różnic można łatwo się porozumieć.

J-G Quintet – młodzi ludzie nie lubią się nudzić, a już w szczególności muzycy! Uczniowie pewnej szkoły muzycznej w Jeleniej Górze postanowili wykorzystywać przerwy między zajęciami i założyć zespół, żeby bawić się muzyką, której uczą się na co dzień. Tak powstał J-G Quintet.

Adam Jęczmyk wraz z towarzyszącymi mu muzykami zaprezentuje piosenki własnego autorstwa. Oryginalne teksty i muzyka nawiązująca do różnych stylów, podszyta jazzem. Tego właśnie można doświadczyć na jego koncercie.

KA-S-W Quartet – muzycznie poruszają się w stylistyce fusion czerpiąc z jazzu, rocka, funky. Ważniejsze koncerty: występ na Gitarowym Rekordzie Guinessa, koncert na Warsaw Guitar Night, udział w Jazzowej bitwie w trakcie Festiwalu Jazzonalia 2018 w Koninie, występ podczas Akademii Gitary Wojtka Pilichowskiego we Wrocławiu w 2018 roku.

JazzGot Quartet – kwartet składa się z muzyków związanych z PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Powstał pod koniec 2017 roku z inicjatywy nauczyciela klasy gitary – Dawida Króla. Ideą jaka przyświeca zespołowi to czerpanie radości ze wspólnego muzykowania, bez sztucznego podziału na nauczyciela i uczniów. Repertuar JGQ opiera się zarówno na autorskich kompozycjach, jak i standardach muzyki jazzowej oraz rozrywkowej. Aktualnie zespół pracuje nad produkcją klipu, którego premiera planowana jest na 16 listopada 2018 roku.

W ramach projektu „Krokusik – Festiwal Młodego Jazzu w Sobieszowie”, inicjodawcy (grupa nieformalna Dawid Król i Hubert Cel) realizują festiwal młodych zespołów Jazzowych i rozrywkowych utrzymujących się w podobnej stylistyce. Jego celem jest możliwość zaprezentowania się młodych zespołów szerszej publiczności oraz zwiększenie dostępności tego rodzaju muzyki dla społeczności Sobieszowa. Projekt realizowany jest jako przedsmak znanego i cenionego festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Jest on swego rodzaju akceleratorem muzycznych doświadczeń dla młodych muzyków.

Podczas festiwalu zakupić będzie można regionalne produkty, wypieki oraz rękodzieło. Partnerem imprezy jest Palarnia Kawy AromaCafe, która przygotowała dla uczestników gorące napoje.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018.

Dofinansowano z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group