Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2011
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro rusza „PESTKA”. Teatry awangardowe w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 maja 2012, 14:56
Aktualizacja: 14:56
Autor: Petr
Fot. Organizator
Już jutro, 30 maja w stolicy Karkonoszy oficjalnie ruszy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych „PESTKA”. W ramach pięciodniowej imprezy, miłośnicy sztuki będą mogli ZA DARMO uczestniczyć w spektaklach, panelach dyskusyjnych oraz koncertach muzyki na żywo, na które zapraszają organizatorzy.

Dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych „PESTKA” jest Łukasz Duda – twórca, reżyser i głównodowodzący Teatrem Odnalezionym. Co zaś się tyczy idei projektu, ma on rozwijać i wspierać współpracę pomiędzy twórcami z pogranicza polsko-saksońskiego jak również wzbogacać ofertę wymiany kulturalnej w ramach kooperacji instytucji kultury z Polski i Niemiec. Co ważne, znak rozpoznawczy festiwalu to: „Kreowanie opinii społecznej bez negatywnych stereotypów” – likwidowanie uprzedzeń, przełamywanie barier, także językowych i integracja twórcza przez nowoczesną, pozaszkolną formę edukacji artystycznej.

W ramach tegorocznej „PESTKI”, która upłynie pod hasłem: Gdzie to „między” i potrwa do niedzieli, 3 czerwca 2012 odbędą się liczne spektakle panele dyskusyjne i koncerty muzyki na żywo. Imprezie po raz pierwszy w historii będzie towarzyszył Międzynarodowy Festiwal Edukacji i Awangardy „PESTeczKA”, przygotowany z myślą o dzieciach. Szczegółowy program „PESTKI” i „PESTeczKI” znajdą Państwo na stronie internetowej: www.jck.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group