Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2489
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jutro msza ekumeniczna w Kromnowie

Sobota, 2 lutego 2013, 8:02
Aktualizacja: 10:29
Autor: Mea
Region: Jutro msza ekumeniczna w Kromnowie
Fot. Mea
Nabożeństwo Ekumeniczne, które poprowadzą pastor Sebastian Kozieł z Parafii Ewangelicko–Augsburskiej w Jeleniej Górze – Cieplicach oraz ksiądz Andrzej Grocki, proboszcz Parafii w Kopańcu, odbędzie się już jutro (3 lutego) o godz. 17.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Galeria powstała w dawnym kościele ewabgelickim.

Po kilkudziesięciu latach, kiedy odprawiono tu ostatnie nabożeństwo znów stare mury usłyszą głos wiernych, podkreślając tym samym jedność chrześcijan, ale także oddając należyty szacunek dawnym mieszkańcom, historii oraz obecnej społeczności.

- To wyjątkowe wydarzenie, bo chociaż obecnie galeria ma świecki charakter, to wielu pokoleniom, które żyły tu przed wojną, a także tuż po niej, obiekt służył jako miejsce modlitw. Jest to bowiem dawny ewangelicki kościół, który został wybudowany w 1802 r. – podkreśla Violetta Pietrzak, z Artystycznej Galerii Izerskiej.

Nabożeństwo od strony muzycznej uświetni występ Chóru Ekumenicznego z Karpacza pod przewodnictwem Bernarda Stankiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (125) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group