Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6447
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeżów dla Miśka!

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeżów dla Miśka!
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy Jeżowa Sudeckiego, Jeleniej Góry i innych miejscowości, po raz kolejny pokazali jak ogromny potencjał dobroci w nich jest. W niedzielę (6.02) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny pod hasłem "Jeżów dla Miśka". Ludzie otwartych serc i portfeli jednoczą się, aby wesprzeć Michała Boguckiego w walce o życie.

Absolwent I LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze zjednoczył mieszkańców naszego regionu. Licytacje na Facebooku, wpłaty na portalu zrzutka.pl, zbiórki w szkołach, czy wydarzenia typu koncert w Żeromie oraz wczorajszy w JCK - to dowód na to, że społeczność Kotliny Jeleniogórskiej (ale i całego kraju) jest bardzo zmobilizowana, żeby pomóc Michałowi Boguckiemu, któremu przed maturą zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową AML. Mimo to zdał egzamin dojrzałości, dostał się na wymarzone studia AGH w Krakowie i walczy o życie.

Na scenie wystąpiły siostry Michała – Klara i Maja Boguckie, a także zespół Shum, Stasiu 2005, Magdalena Bijan, Magda Ruta, Tomasz Krawczyk, Filip Jaguś, JJ Band z Alicją Janosz i Joanną Bicz-Danio, Jacek Grondowy z Anną Ludwicką-Manią, Małgorzata Mitraszewska oraz Gabriel Fleszar. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komitet Społeczny Jeżów dla Miśka, który już wcześniej organizował akcje przy jeżowskiej parafii.

Założyliśmy komitet społeczny, dzięki któremu mogłyśmy zacząć działać. Pod kościołem sprzedawaliśmy ciasta, bigos, pierogi w kolosalnych ilościach i wszystko zeszło. Były też kiermasze w szkole i przedszkolu. Ten koncert miał być uwieńczeniem naszych działań, ale nie przestajemy i działamy dalej - powiedziała Iwona Majtczak, nauczycielka i wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim, która poprowadziła imprezę z Krzysztofem Langerem.
Ciężko opisać co czuję - tak pozytywna energia, tyle dobroci - to jest niespotykane. Wzruszenie towarzyszy mi non stop. To dla nas i dla Michała bardzo ważne - wyznał Krzysztof Bogucki, tato Michała, który cały koncert transmitował synowi i nie krył wzruszenia.

LICYTACJE: https://www.facebook.com/groups/444642503772233

WYDARZENIA: https://www.facebook.com/groups/611932023405763

Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/2c4mkg

Twoja reakcja na artykuł?

50
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group