Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 9664
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeżów dla Miśka!

Poniedziałek, 7 lutego 2022, 10:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeżów dla Miśka!
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy Jeżowa Sudeckiego, Jeleniej Góry i innych miejscowości, po raz kolejny pokazali jak ogromny potencjał dobroci w nich jest. W niedzielę (6.02) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny pod hasłem "Jeżów dla Miśka". Ludzie otwartych serc i portfeli jednoczą się, aby wesprzeć Michała Boguckiego w walce o życie.

Absolwent I LO im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze zjednoczył mieszkańców naszego regionu. Licytacje na Facebooku, wpłaty na portalu zrzutka.pl, zbiórki w szkołach, czy wydarzenia typu koncert w Żeromie oraz wczorajszy w JCK - to dowód na to, że społeczność Kotliny Jeleniogórskiej (ale i całego kraju) jest bardzo zmobilizowana, żeby pomóc Michałowi Boguckiemu, któremu przed maturą zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową AML. Mimo to zdał egzamin dojrzałości, dostał się na wymarzone studia AGH w Krakowie i walczy o życie.

Na scenie wystąpiły siostry Michała – Klara i Maja Boguckie, a także zespół Shum, Stasiu 2005, Magdalena Bijan, Magda Ruta, Tomasz Krawczyk, Filip Jaguś, JJ Band z Alicją Janosz i Joanną Bicz-Danio, Jacek Grondowy z Anną Ludwicką-Manią, Małgorzata Mitraszewska oraz Gabriel Fleszar. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komitet Społeczny Jeżów dla Miśka, który już wcześniej organizował akcje przy jeżowskiej parafii.

Założyliśmy komitet społeczny, dzięki któremu mogłyśmy zacząć działać. Pod kościołem sprzedawaliśmy ciasta, bigos, pierogi w kolosalnych ilościach i wszystko zeszło. Były też kiermasze w szkole i przedszkolu. Ten koncert miał być uwieńczeniem naszych działań, ale nie przestajemy i działamy dalej - powiedziała Iwona Majtczak, nauczycielka i wicedyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim, która poprowadziła imprezę z Krzysztofem Langerem.
Ciężko opisać co czuję - tak pozytywna energia, tyle dobroci - to jest niespotykane. Wzruszenie towarzyszy mi non stop. To dla nas i dla Michała bardzo ważne - wyznał Krzysztof Bogucki, tato Michała, który cały koncert transmitował synowi i nie krył wzruszenia.

LICYTACJE: https://www.facebook.com/groups/444642503772233

WYDARZENIA: https://www.facebook.com/groups/611932023405763

Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/2c4mkg

Twoja reakcja na artykuł?

50
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
870
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Wina na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
Motyle w Sobieszowie
 
Aktualności
Przejazd ekspresówką jeszcze w wakacje
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group