Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14881
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeszcze w styczniu są na Zabobrzu wolne miejsca na rehabilitację finansowaną przez NFZ

Piątek, 4 stycznia 2013, 6:33
Aktualizacja: Sobota, 5 stycznia 2013, 9:40
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeszcze w styczniu są na Zabobrzu wolne miejsca na rehabilitację finansowaną przez NFZ
Fot. Mea
Centrum Rehabilitacji K.K. Wiśniewscy przy ul. Moniuszki w Jeleniej Górze podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na zabiegi rehabilitacyjne w 2013 r. – Mamy wolne miejsca jeszcze w styczniu, a czas rozpoczęcia rehabilitacji jest bardzo ważny. Im szybciej tym lepiej dla pacjenta – podkreślił Krzysztof Wiśniewski, fizjoterapeuta i współwłaściciel Centrum Rehabilitacji K.K. Wiśniewscy.

Katarzyna i Krzysztof Wiśniewscy w 2007 r. otworzyli działalność fizjoterapeutyczną w Podgórzynie. Od marca 2012 r. Centrum Rehabilitacji działa na ul. Moniuszki w Jeleniej Górze. – Udało nam się podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację pacjentów na rok 2013. Miesięcznie możemy przyjąć na rehabilitację około 100 pacjentów, z których każdy ma zaordynowane 2-3 zabiegi w serii 10 zabiegów. Gwarantujemy nie tylko fachową rehabilitację, ale również dodatkową poradę, gdzie znaleźć specjalistów, wypożyczyć sprzęt ortopedyczny i w razie potrzeby nauczyć dodatkowych ćwiczeń – powiedział Krzysztof Wiśniewski.

Na podstawie skierowania od lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów placówka oferuje różnorodne zabiegi refundowane przez NFZ. -Świadczymy usługi z zakresu fizykoterapii ambulatoryjnej takie jak: laser, magnetototron, ultradźwięki, krioterapię miejscową, tens, diadynamik, fonoferezy, szeroką gamę leczenia prądami, lampą sollux, czy lampą biotrom – mówił Krzysztof Wiśniewski.
- Laser jest jakby miejscową tabletką działającą przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Najczęściej pacjentów bolą kręgosłupy, stawy kolanowe i biodrowe, czyli elementy naszego ciała, które wykorzystywane są w codziennym funkcjonowaniu do poruszania, dlatego przy ich terapii bardzo ważne są ćwiczenia ruchowe, które są głównym procesem usprawniania – zaznaczyła Katarzyna Wiśniewska.

Oprócz zabiegów fizykalnych w centrum można skorzystać również z refundowanej przez NFZ –kinezyterapii, czyli usprawniania ruchowego w postaci indywidualnych ćwiczeń z terapeutą. Mogą być one stosowane w różnych jednostkach chorobowych: ortopedycznych, neurologicznych, kardiologicznych, onkologicznych, po zabiegach operacyjnych, w terapii przeciwobrzękowej, w ginekologii u kobiety w ciąży, po zabiegach ginekologicznych itp. - Stosujemy tradycyjne ćwiczenia w odciążeniu przy pomocy kabiny UGUL , a dodatkowo nowoczesne elementy terapii i sprzętów które przyśpieszają proces powrotu do zdrowia. Gabinet wyposażony jest w rotory, stół do ćwiczeń dłoni, rowery stacjonarny, bieżnia, trenażer-orbiter, piłki i taśmy Thera-Band, podoskop, platformę sensomotoryczną, szyny do ćwiczeń biernych stawu kolanowego i biodrowego CNP i inne – dodaje Katarzyna Wiśniewska.

Centrum Rehabilitacji małżeństwa Wiśniewskich, którzy posiadają wiele certyfikatów z dodatkowych technik rehabilitacyjnych uznanych w medycynie jest jedyne w Jeleniej Górze posiadające w ofercie tak bogaty zakres terapii manualnych, którą wprowadzają do kinezyterapii. – Chodzi o ruch nie tylko pacjenta, ale również ćwiczenia wspomagane przez ruch terapeuty, uciskanie pewnych punktów na ciele, ułożenie pacjenta w danej pozycji, rozluźnienie konkretnych mięśni, czy też wprowadzenie igły w odpowiednie miejsce. Człowiek jest łańcuchem powiązanych ze sobą tkanek. Często ból kolana, czy biodra wynika ze schorzenia powstałego w innym miejscu. Dlatego nie koncentrujemy się jedynie na miejscu bólu, ale sprawdzamy całe ciało, by przynieść ulgę pacjentowi, który ma wykonywane wszystkie zabiegi w jednej sali i przez jednego terapeutę, co pozwala na dokładne śledzenie procesu zdrowienia pacjenta i postęp w stosowanej terapii – powiedziała Katarzyna Wiśniewska.

Oprócz fizykoterapii i kinezyterapii można skorzystać również z refundowanych przez NFZ masaży wykonywanych różnymi technikami, w tym również masaż bańką chińską.
Ważne jest też psychologiczne podejście do pacjenta. – Czasami wystarczy uświadomić komuś, że problem leży w nim samym i wystarczy kilka ćwiczeń dziennie lub zmiana pewnych nawyków przy zwykłych domowych czynnościach, by polepszyć swój stan – powiedziała fizjoterapeutka.

Niestety NFZ przeznacza niewiele pieniędzy na rehabilitację, która w Polsce nie jest jeszcze tak popularna, jak na zachodzie. Dlatego też państwo Wiśniewscy oferują bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne- diagnostyczne z propozycję usprawnienia. Ponadto w usługach komercyjnych, czyli odpłatnych posiadają terapie specjalistyczne m.in. terapię manualną w modelu holistycznym wd. Rakowskiego, terapię manualną wd. Acermana, czy też McKenziego, osteopatię strukturalną i chiropraktykę, koncepcję usprawnienia PNF, neuromobilizacje, reenergizację techniką tkanek miękkich, pracę na systemach powięziowych.

Nowością są techniki oklejania taśmami, czyli kinesiology taping, które wspomagają mięśnie i stawy w różnych dolegliwościach, które cieczą się bardzo dużą popularnością u sportowców i ludzi aktywnych fizycznie. Na zabiegi komercyjne właściciele oferują 5% rabatu dla emerytów i rencistów, 10% dla stałych klientów oraz rabaty przy serii zabiegów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
469
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group