Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3624
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jest zgoda na Focus Park!

Piątek, 11 kwietnia 2008, 7:43
Aktualizacja: Sobota, 12 kwietnia 2008, 8:03
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Jest zgoda na Focus Park!
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, z tego miejsca już za rok nie będzie można wykonać takiego zdjęcia: wyrośnie tu nowoczesna galeria handlowa.
Fot. TEJO
Za dwa lata zrobimy zakupy w nowoczesnej galerii! Radni wyrazili dzisiaj zgodę na budowę obiektu wielkopowierzchniowego przy ul. Kilińskiego. – To krok do przodu w rozwoju naszego miasta – podkreślali.

– Jelenia Góra nie jest gorsza od Wrocławia, Legnicy czy Wałbrzycha, ale jakoś nie mogła wystartować z budową nowoczesnych obiektów. Teraz jest szansa, żeby to nadrobić – powiedział Wiesław Tomera, przewodniczący komisji rozwoju.

Za było 17 z 22 obecnych radnych. Jedynie radni Wspólnego Miasta wstrzymali się od głosu. - Nie mamy nic przeciwko inwestycji i inwestorowi. Mamy jedynie zastrzeżenia do działań prowadzonych przez urząd miasta – powiedział Miłosz Sajnog, szef klubu radnych.

Zgodę na Focus Parku muszą wydać jeszcze radni sejmiku, ale nie powinni oni mieć zastrzeżeń. Głosowanie ma odbyć się pod koniec miesiąca.

Galeria będzie miała 5 kondygnacji, znajdzie się w niej kilkadziesiąt sklepów, multikino, parking. Wraz z nią przebudowana zostanie ulica Kilińskiego – także na koszt inwestora. Kiedy jeleniogórzanie zrobią pierwsze zakupy w Focus Parku? – 18 miesięcy po wbiciu pierwszej łopaty – powiedział Jan Chaładaj, pełnomocnik firmy. – A budowę chcemy rozpocząć w połowie tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group