Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzankę (wciąż) pogrąża cudzy dług

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 października 2013, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Mea
– Spłacam kredyt po zmarłej mamie, a dług wciąż mi rośnie – skarży się Patrycja Langer z Jeleniej Góry, o której pisaliśmy w marcu. – W zawartej ugodzie Patrycja Langer nie wspomniała o zmianie terminu spłaty – informuje Dawid Adamski, rzecznik prasowy Kasy Stefczyka.

Przypomnijmy, że Patrycja Langer po ośmiu latach dostała informację, że musi spłacić kredyt po zmarłej mamie, o którym nie wiedziała. Po takim czasie odsetki przekroczyły już trzykrotnie główną kwotę kredytu. Z ok. 2 tys. zł odsetek narosło tyle, że do spłaty było 9 tys. zł. Patrycja Langer podpisała ugodę, dzięki której Kasa Stefczyka anulowała część długu.

- Zaczęłam spłacać pozostałą część zadłużenia. Nikt mnie nie poinformował, że opłata za uczestnictwo w klubie Kasy Stefczyka jest dobrowolna, więc zapłaciłam również za nią. Żyję z renty, którą dostaję w połowie miesiąca. Termin spłaty rat wyznaczony jest wcześniej i póki miałam pieniądze płaciłam według ustalonych dat. Jednak obecnie muszę czekać na rentę. Chciałam przesunąć miesięczny termin spłaty, ale okazało się, że kosztuje to 50 zł. Niestety nie stać mnie na taką opłatę. A jeszcze, gdy kilka dni spóźniałam się z opłatami, otrzymywałam sms-y i telefony z Kasy Stefczyka. Okazało się, że i one są płatne – żali się Patrycja Langer.

- Spłacam nie swój dług, a mimo to wciąż napotykam kolejne problemy i opłaty, które są na mnie nakładane bez mojej wiedzy. Czuję się oszukana – dodaje.

Sms z informacją o minięciu terminu raty kosztuje 1,50, natomiast upomnienie telefoniczne - 9,90 zł.
Dawid Adamski, rzecznik Kasy Stefczyka informuje, że dostrzegając niełatwą sytuację życiową i finansową pani Patrycji Langner, Kasa Stefczyka przychyliła się do propozycji zawarcia ugody, w ramach której umorzona została określona kwota odsetek. Ugoda wiązała się również z innymi ustępstwami na rzecz Patrycji Langner, w tym odstąpienia od opłat za jej zawarcie.

- Pragnę przypomnieć przy tym, że Kasa Stefczyka jako spółdzielcza instytucja finansowa stara się być blisko ludzi korzystających z jej usług, rozwiązywać ich problemy i pomagać w trudnych chwilach. Jednak działając jako instytucja finansowa, zmuszeni jesteśmy do przestrzegania zasad i procedur, które pozwalają nam działać dla dobra naszych członków, i które umożliwiają realizację misji społecznej Kasy – podkreśla rzecznik.

- Z przykrością muszę stwierdzić, że w zawartej ugodzie, Patrycja Langner nie wspomniała o zmianie terminu spłaty, z czego wynikają smsy i monity telefoniczne. Tym niemniej, pragnę zaznaczyć, że Kasa Stefczyka gotowa była i nadal jest do zmiany terminu spłaty, choć zaproponowane rozwiązanie nie zostało zaakceptowana przez Patrycję Langner. Mam nadzieję, że taka zmiana umożliwi Patrycji Langner rozwiązanie jej problemów – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~dde 31-10-2013 8:15
Nie potrzebnie podpisywała ugodę ponieważ zobowiązanie kredytowe PRZEDAWNIA SIĘ PO UPŁYWIE 3 LAT!!!!!!! (przedawnia się każda wymagana rata kredytu po upływie 3 lat od okresu wymagalności) jednym słowem Kasa Stefczyka wycyckała panią Patrycję kredyt dawno już się przedawnił!!!!!!!!!
~Jano 31-10-2013 8:26
Kasy Stweczyka to zlodziejskie banki ,ludzie nie bierzcie kredytow w tych zlodziejskich kasach .
~ala 31-10-2013 8:38
kolejna lichwa..
~18 sqandal 31-10-2013 8:50
.... wszelkiego rodzaju kasy są nie po to aby ludziom pomagać w trudnych sytuacjach a , wycyckac bez umiaru pozyczających u nich pieniądze czyli < Dobry Zwyczaj Nie Pożyczaj > a swoją drogą wspólczuje tej pani Patrycji i zycze zwycieńskiej potyczki z tą kasą a kasie więcej zyczliwości i ludzkiego podejścia do problemów ludzi ktorzy im uwierzyli .........
~rumcajs54 31-10-2013 8:59
Do dde: a czasami nie 10 lat ?
~ 31-10-2013 9:06
Przedawnia się po 10 latach
~ja 31-10-2013 9:10
opcja na nieprzejęcie długu po rodzicach było odrzucenie spadku, po co więc pani robi z siebie ofiarę? Znam takie przypadki więc nie widze powodu do rozpaczy skoro sie porzyjęło spadek przyjęło się tez długi
rymcycymcy 31-10-2013 9:32
Te przepisy ulegną zmianie ...w przyszłości długi będą dziedziczone tylko do równowartości dziedziczonego majątku ...w najgorszym wypadku nic się po babci nie dostanie ! :)
~do ja 31-10-2013 10:05
z tego co rozumiem ta Pani przyjmując spadek nie wiedziała o kredycie, więc opcja czy przyjąć spadek z kredytem czy go nie przyjąć nie wchodziła tu w grę. proponuję na przyszłosć przed wpisaniem komentarza jednak przeczytac artykuł
~debt 31-10-2013 10:08
tja,jak spadek łyknąć to nie ma problemu ale że trzeba dług za spadek zabulić to jest problem.
~do 10:05 31-10-2013 10:10
wierzysz w cuda.
~gregoe 31-10-2013 10:11
do pol roku po smierci rodzica trzeba zlozyc w sadzie o nie dziedziczenie dlugow po matce,ojcu .....gdyby to dokonala nie miala by teraz klopotow .pozdrawiam.
~gluś 31-10-2013 11:59
zgodnie z przepisami z chwilą śmierci właściciela wierzytelność do czasu ustalenia prawowitego spadkobiercy winna być wstrzymana a zatem nie ma mowy o żadnych odsetkach, dodatkowo należało ustalić co SKOK zrobił by zabezpieczyć swoją wierzytelność jeszcze jak żyła dłużniczka i dlaczego dopiero po 8-latach się odezwał? niestety ktoś tej Pani źle doradził, bo podpisanie ugody stanowi świadome przejęcie zobowiązania i teraz to zawarta ugoda jest źródłem uprawnień SKOK - AMEN
~zaskoczony 31-10-2013 15:37
Dlaczego po śmierci np. matki nie ma obowiązku państwa o formalnym,powiadomieniu, o potencjalnych konsekwencjach przyjętego spadku, w tym obciążonego długiem. Brak znajomości prawa nie tłumaczy autentycznych tragedii ludzkich wynikajacych z prostej nieświadomości. Jak zwykle chodzi o pieniądze... ale jakim kosztem !
~ 31-10-2013 15:50
Tak to jest, jak się nie wie o długach zmarłego. Ta pani na pewno nie wiedziała o długach, bo banki o tym nie informują, aby taki potencjalny spadkobierca wpadł w pułapkę. Tak jak nie informują potencjalnych żyrantów o zadłużeniu kredytobiorcy, czynią to dopiero po podpisaniu cyrografu, gdy już jest za późno i tak się wpada w kłopoty. Często rodzice żyrują kredyty zadłużonym po uszy dzieciom, o czym bank nie informuje żyrujących, a potem te dzieci nie spłacają, więc bank z komornikiem przychodzi do biednej babci i dziadka i wydziera im ostatnią złotówkę. To bank powinien poinformować tę panią o zadłużeniu matki. Nie zrobił tego z wiadomego względu - wiedział, że jeśli naiwna nieświadoma niczego kobiecina przyjmie spadek, to wpadnie w szpony banku.
~ 31-10-2013 15:54
@ | ~zaskoczony | - to nie państwo ma informować, lecz bank, bo "państwo" nie wie o długach zmarłych, wszak to jest tajemnica bankowa bardzo pilnie strzeżona przez banki,a banki informują, lecz komornika, a nie tego, kto należy czyli spadkobiercę. Najlepiej - gdy nie zna się szczegółowo finansów osoby zmarłej, najlepiej jest zrzec się spadku. I trzeba zrobić to notarialnie, bo inaczej jest to nieważne.
~ 31-10-2013 15:55
cymcyrymcy, ty upodabniasz się z inteligencją do piipi jelonkowej, na pewno się bardzo przyjaźnicie, a z jakim przestajesz ....
~ 31-10-2013 15:58
właściwie to ta pani powinna iść do prawnika, ale pewnie jej na to nie stać, bo jeśli zobowiązania przedawniają się po trzech latach, to jest to zobowiązanie przedawnione, a bank ją teraz naciąga i to perfidnie.
~ 31-10-2013 16:17
Nieznajomość prawa szkodzi:) doradcow tutaj wielu a prawda jest taka, że takie mamy prawo w Polsce i nie ma co płakac tyko trzeba płacić . Nie jedyna pani Langer spłaca nie swoje długi. Trzeba sie cieszyć , że to tylko taka kwota ....Takie problemy tylko na Jelonce !
~ 31-10-2013 17:39
do 16:17 - dlatego dobrze, że Jelonka o tym informuje, a i ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, po to jest forum. Nie ma z czego się cieszyć, bo tamta kobieta pewnie nie ma co do garnka włożyć przez ten bank. I przez prawo bankowe...
~do 15,54 31-10-2013 18:18
Państwo to tylko symbol. Pod egidą jego instytucji i prawa, w tym bankowego dzieje się dobro lub zło. To o czym pisałem jest ewidentnym przykładem państwa niesprawiedliwego i reprezentujacego interesy mamony
~dana2274 31-10-2013 18:46
Pani Patrycja jest osoba niepełnosprawna ,wielu kwestii pewnie nie zrozumiała.Jest poczciwa i biedna .Nie było żadnego spadku ani postepowania spadkowego bo bieda gościła w ich domu prawie od zawsze....Matka chorowała i ten dług to napewno na leki .... Szkoda,ze nie znalazł sie nikt kto by pomógł i wytłumaczył na zrozumiały jezyk tej dziewczynie jakie ma prawa i obowiazki .....
~ 31-10-2013 19:42
Może by jakie krezusy, co chcą lotniska, pomogły tej dziewczynie... Tutaj jest wielkie nieszczęście, wynikające z biedy i nieświadomości. SKOK zachował się również dziwnie, żądając zwrotu długu dopiero po ośmiu latach. SKOK to nie bank, lecz spółdzielnia - Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Taki dziwna instytucja finansowa.
~hd 31-10-2013 19:46
Tak właśnie działają parabanki.Kto korzysta z usług Skoku.Banki stosują specjalne zabezpieczenie kredytu .W razie śmierci kredytobiorcy kredyt zostaje umorzony.chyba że pani poręczyła.Ale dlaczego czekali tak długo to są właśnie celowe działania aby zarobić.Monit powinno się klientowi wysłać jak brak dwóch kolejnych rat a nie czekac i naliczać odsetki karne to nieuczciwe.
~hala 31-10-2013 21:07
Dobrze wiedzieć że Kasa Stefczyka to takie dziadostwo.
~Gość 1-11-2013 0:16
Banki na poczet kredytu pobieraja ubezpieczenie i to nie jest kwota mala ,wiec pytam za co ta kobieta splaca ten kredyt skoro od kredytobiorcy bank pobral kwote na ubezpieczenie tegoz kredytu ,wiec gdzie jest prawo i sprawiedliwosc dla kretytobiorcy ,wiec jest jeden jedyny sposob zeby nauczyc kase Stewczyka rozumu ,nie idzmy ludze tam po kredyt i nie zakladajmy tam lokat sami padna jak muchy .
~jasnowidz 1-11-2013 3:07
wstyd dla zarządu tej kasy,nakładać każde możliwe koszty na tą dziewczynę!!!I wierzę w Ducha dobrej woli,iż zostanie spraw tej kobiety pozytywnie rozpatrzona,
~nieznany1 1-11-2013 20:05
ta pani jest osobą chorą tej pani jest potrzebna opieka a nie patrzenie wkieszen ile ta pani ma pieniędzy ta kasa stefczyka to 2 amber gold dlaczego tylko z tej pani ściągają ta pani ma jeszcze siostry niech je też poskubią chieny bankowe
~emerytka 1-11-2013 22:43
Korzystam z usług KASY STEFCZYKA i jestem bardzo zadowolona.Cieszę się ,bo to polski kapitał i nie daję zarabiać obcym bankom.Obsługa bardzo miła,wszystko zrozumiałe.Zachęcam wszystkich do korzystania.Nie jestem pracownikiem i nic mnie nie łączy z tą kasę tylko to ,że jestem klientką i czytelniczką darmowej gazety.
~niania 5-11-2013 18:19
kobieto glupoty pani pisze
~ 5-11-2013 18:23
pprosze powiedziec na jaki procent pani bierze albo bez procentu pani daja dlatego pani tach ich chwali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group