Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie o NFZ w swoim mieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 lutego 2017, 8:30
Aktualizacja: Wtorek, 21 lutego 2017, 7:47
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Z początkiem przyszłego roku ma zniknąć Narodowy Fundusz Zdrowia. Zastąpi go urząd kontrolowany przez rząd. Postanowiliśmy zapytać jeleniogórzan, co myślą o NFZ, o przychodniach i stosunku do chorych w szpitalach.

Tadeusz i Jadwiga. - No, my jesteśmy akurat w takim wieku, że coś o efektach działalności NFZ możemy powiedzieć. Jeśli chodzi o dostanie się do specjalisty to nie ma problemu, żadnego. Kiedy chcę, wtedy idę i w tym samym dniu oczywiście lekarz mnie przyjmuje. A jeśli potrzebuję recepty – to od ręki. Więc ja nie mam problemów. Ta pani (pokazuje na swoją chorą żonę) też nie ma problemów. Dwie wizyty ostatnio odbyły się w domu. Najpierw przyszedł jeden lekarz, potem drugi. Jest dobrze.

(Anonimowo) - Przyczyną tych złych opinii jest zła organizacja i oczywiście nie takie, jak należy podejście do chorych. Podstawą leczenia jest dobry stosunek do człowieka, jeśli tego nie ma, no to wiadomo. I tu nie chodzi tylko o NFZ, ale też o szpital – nie jest tam ciekawie. Kto nie korzysta, ten nie ma świadomości, co tam się dzieje…

Mateusz - Uważam, że NFZ w Jeleniej Górze jest taki sam, jak NFZ w całej Polsce, czyli do d@*y.. Obsługa jest na bardzo niskim poziomie. Moim zdaniem NFZ trzeba zlikwidować! Wszystko bym sprywatyzował. Płacimy składki na NFZ, bo nie mamy wyboru, a jak przychodzi co do czego, to czekamy rok albo dwa lata na jakieś badania. Więc w końcu i tak płacimy za prywatną wizytę.

Daniel – Płacimy pieniądze za coś, z czego tak naprawdę nie będziemy mogli w pełni się skorzystać. Wolę zapłacić „prywatnie” i nie czekać w kolejkach, jak to jest na NFZ.

(Anonimowo) – Przyjechawszy z innego miejsca. A na temat NFZ, to szkoda nawet gadać. Nic dobrego.

Andrzej - No, co mogę powiedzieć. Terminy są długie. Na operację przepukliny muszę czekać do czterech miesięcy. USG powinienem mieć zrobione już, a termin – kwiecień.

(Anonimowo) - Nie korzystam. Nie jestem ubezpieczony.

(Anonimowo) - Co mogę powiedzieć? Ciężko jest się dostać do lekarza. Zarejestrowałam się do rodzinnego na poniedziałek, ale zadzwonili i powiedzieli, że w poniedziałek doktor nie ma, że jest chora, więc mam iść na doraźną pomoc. Myślę, żeby się przepisać do innej przychodni, ale gdzie jest lepiej, nie wiem.

Aleksandra (z Radwanic k. Wrocławia) - Nie jesteśmy stąd. Korzystamy z usług NFZ i bardzo jesteśmy zadowoleni. To może dlatego, że mamy małą przychodnie. Mamy wszystkich lekarzy „pod nosem”.

Mariusz - Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Rejestracja do lekarza odbywa się normalnie, na daną godzinę. Przychodzisz i jesteś przyjęty. Jest wszystko dobrze.

Jan Paweł Majewski i Mirosław - Emeryci mają przerąbane! Czekają po trzy miesiącami na wizytę. A w szpitalu, na izbie przyjęć kolejki takie są, jak w latach 80-tych, kiedy kiełbasę podwawelską do sklepu rzucili…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~ciekawe 20-02-2017 9:48
Panie Mikołaju? ma Pan już "cynk", że "dobra zmiana" rozwali NFZ ? mówi się o tym już głośno, więc tylko "potwierdzenie" potrzebne od ludzi, że jest źle? problem w tym, że to cały system jest chory, więc jak chory ma "leczyć" chorego? zlikwidujmy NFZ, zlikwidujmy wszystkie szpitale i przychodnie, lekarze za granicę, pieniądze dla "dobrej zmiany", a my czym prędzej rezerwujmy sobie miejsce na cmentarzach( też za granicą), tych co będzie stać i tak będą leczyć się poza granicami kraju, 5 zł ( słownie pięć złotych) podwyżki dla emerytów to stanowczo za dużo moim zdaniem , im nic się nie należy, teraz po wypracowanych latach powinni płacić podatek od tego , że jeszcze żyją i przeszkadzają, podatek dać dla " dobrej zmiany", i najlepiej nich się tym zajmie Urząd Skarbowy...i po temacie.
~kora 20-02-2017 9:58
w jakim tokraju robiliście ten sondaż. Gdzież to można iść do lekarza specjalisty bez problemu i kolejki. Bo nawet prywatnie to trrzeba czekać z tyydzień.
~ 20-02-2017 10:17
No to znowu Prawo i Sprawiedliwość nadepnie na odciski usytuowanych grup czerpiących krociowe zyski i zatrudniające swojaków. I będzie bek i płacz.
~do 10:17 20-02-2017 10:43
Nadepnie to niedługo takie zadłużenie kraju,jakiego od czasów Gierka nie widziałaś,poczekaj jeszcze rok,dwa.
~biegaczek 20-02-2017 10:52
Ja jestem w Promedzie ( i nie jest to reklama). Rejestracja bez żadnego problemu, miła obsługa. Byłem wcześniej przez 5 lat w takiej jednej przychodni koło rzeki. Tragedia, problem żeby do rodzinnego się zarejestrować. Aż tu pewnego razu poszedłem na ostatniego klienta do jednego z lekarzy, tylko po skierowanie na wymaz z gardła, a on do mnie : "jak się chce pan sam leczyc to proszę sobie prywatnie zrobić wymaz". W taki oto sposób lekarzyna "zachęcił" mnie do zmiany przychodni. Następnego dnia Zapisałem się do Promedu i w tym samym dniu zostałem przyjęty do lekarza i dostałem bez żadnego problemu skierowanie na wymaz z gardła. Zależy jaka przychodnia i jacy lekarze - takie leczenie.
~ 20-02-2017 11:19
Moj mąż juz zmarł wiec moge powiedziec ze nie doczekał sie wizyty u neurologo ktora została wyznaczona na lipca 2017r, tak samo jak nie doczekał sie rehabilitacji wyznaczonej na luty 2017r- a rejestrowal sie w 2016r gdy go bolala i głowa i reszta -- no i był na emeryturze- wiec jak duzo zyskal i ZUS i NFZ to nie trzeba nawet wskazywc tych korzysci bo sami umiemy myslec i liczyc
~ 20-02-2017 11:23
w Promedzie tez sie płaci i niech ten BIEGACZEK nie farmazoni- w Promedzie po poludniu sa tylko prywatne gabinety a stawka to 120 zl nie wspomne ze a...lizy w labolatorium tez sa platne oprocz podstawowych krew i mocz a za reszte plac i płacz wiem bo mam rachunki za co i kiedy-
~tennormalny 20-02-2017 13:11
Państwowe, więc musi być złe, co się dziwić. Niestety dorośli ludzie mają zdolność rozumowania dwulatka i wierzą, że bez państwowej służby zdrowia umieraliby na chodnikach, bo nie stać by ich było na lekarza. Tak jakby dzisiaj lekarze pracowali za darmo, nie zapominając o legionach urzędników. Płacimy w podatkach znacznie więcej, niż byśmy wydawali prywatnie na lekarzy.
~ 20-02-2017 13:58
kolejna wspaniała decyzja PIS kolejne gniazdo szerszeni PIS rozwali brawo PISIAKI tak trzymać róbcie porządek w tym kraju jak wy go nie zrobicie to już nikt tego nie zrobi
~do 10 ; 43 20-02-2017 14:06
przecież mieliśmy zbankrutować już w tym roku teraz przepowiadasz że za rok albo dwa zastanów się straszycie i straszycie Jak PIS dochodził do władzy to straszyłeś nas że PIS wypowie wojnę Ruskim wybudowałem schron i nic cisza żyje mi się coraz lepiej dzieci zdrowe praca jest coraz lepiej płatna, żona szczęśliwa daj spokój
~stop 20-02-2017 14:09
Moim zdaniem powinno się całkowicie zabronić prywatnych praktyk lekarskich. Cwaniaczki wykształciły się z naszych pieniędzy i teraz jest jak jest. Bez płacenia do ręki nic się nie załatwi. A pacjent na NFZ zawsze będzie gorszy. Tu prym wiodą dentyści. Mi kiedyś dentystka jeleniogórska powiedziała że wstawi mi plombę gorszą, czarną a jak uzbieram 100 to żebym przyszedł i wymieni mi na normalną. Składkę zdrowotną płacę dwa razy w miesiącu.
~a wynik 20-02-2017 14:19
Zaczna drukować pieniądze na potrzeby 500 ,wymysły Antoniego i magnata.Jak inflacja dopadnie wszystkich ,to wyjdziecie wreszcie na ulice .
~a wynik 20-02-2017 15:40
p..rdolnij się w łeb k...nie i przestań straszyć Polaków cały czas to samo jak bym słuchał ten p..rany TVN albo Polsat co nadają prawdę 24 godziny na dobę a kiedy k...nie w tym kraju było dobrze chyba że tobie ale co zmieniło się oderwali cię od koryta i płaczesz a płacz aż się z..rasz
~ 20-02-2017 15:40
to powyżej to do a wynik
rymcycymcy 20-02-2017 15:59
Już byli tacy co chcieli ...lekarzy w bambosze, czy jakoś tak :)
~??? 20-02-2017 16:11
Jest tragicznie mam skierowanie na rezonans to termin na październik 2017 a skierowanie do ortopedy i 2 miesiące czekania. A pan Tadeusz i Jadwiga mówią bzdury że od razu są przyjęci -chyba prywatnie jak zapłacą to tak
~Kasia1982 20-02-2017 16:38
Też jestem w Promedzie z dziećmi. Jestem zadowolona choć wiadomo ze podczas epidemii grypy ciężej sie zarejestrować. Z dziećmi chodzimy do dr. Zieziuli. Wspaniała pani doktor polecam :)
~ 20-02-2017 16:56
Ja na zabieg kolana czekam w KCM cztery lata.To jest NFZ,gdybym zgodziła się prywatnie za 3 tysiace to miałabym za miesiąc,I co mam chwalić jak mam 1.500 emerytury.
~Alip 20-02-2017 16:58
Gdzie się tak krótko czeka u nas na wizytę do specjalisty. Terminy po kilka miesięcy. Trzeba wszędzie prywatnie jak chce się człowiek leczyć. Tylko do rodzinnego nie ma problemów jak jest mała przychodnia bo jak duza to też się czeka. W szpitalu nie przyjęli męża na SOR kiedy bardzo bolały go plecy nie wiedzieliśmy czy kolka nerkowa czy serce bo ma nadciśnienie. Powiedziano nam, ze jest czynna przychodnia w tych godzinach i tam trzeba się udać. Wkurzyliśmy się niesamowicie. I trzeba było szybko prywatnie. A składki płaci się przy działalności 1100zł co miesiąc. I za co ja się pytam. To wolę zapłacić te pieniądze jak w Niemczech za opiekę. Tam wszyscy płacą. I opieka jest na B.dobrym poziomie. A tu co miesiąc wyrzucam te pieniądze w błoto. A jak człowiek zachoruje to musi iść prywatnie.
~Jel.. 20-02-2017 17:47
do specjalisty bez problemu?to jakiś żart,zapewne chodziło im o lekarza pierwszego kontaktu a i tu są problemy.Do mojej WIEKOWEJ MAMY MOGŁAM ZAPOMNIEĆ ABY PRZYSZEDŁ LEKARZ DO DOMU,nie wspomnę już o pielęgniarce środowiskowej NFZ powinien zniknąć i to skutecznie
~Jel.. 20-02-2017 17:48
Jelonka gdzie mój wpis
~Oko 20-02-2017 20:04
Spi
~do 10:43 20-02-2017 20:19
ty od Gierka to się odczep bo po pierwsze : jego zadłużenie to mały pikuś w porównaniu z POprzednimi zmianami (od1990 wzwyż) po drugie przynajmniej Gierek coś dla ludzi wybudował , gdyby nie on to tu byłoby tylko parę ojszczanych poniemieckich kamieniczek i chaty z dykty kryte słomą
~ 20-02-2017 20:21
NFZ powinien zniknąć bo to są jakieś jaja że by w ogóle były limity i żeby ludzie musieli tak długo czekać, tylko że jeszcze trzeba zlikwidować olewatorską postawę pracowników pionu państwowego
~-- 20-02-2017 21:47
Nie wiem o jakich pracownikach mówisz, ale Ci z NFZ w Jeleniej są super. Załatwiam ciągle tam jakieś sprawy i zawsze wychodzę zadowolony. Tak trzymać miłe Panie
~y 21-02-2017 1:04
Jak najprędzej powinien zniknąć poje,,,,ny PiS i jego zwolennicy !!!
~y 21-02-2017 1:26
Radziwił jak i aNtoś to czuby pisowskiwe 1!!
~ 21-02-2017 7:31
O to bedzie krzyk,oj to bedzie KOD bronil gangsterskich intereow POmocowanych w NFZ.
~ 21-02-2017 9:06
brawo pis pogonic to gniazdo szerszenia
~do y 21-02-2017 9:08
zapewniam cię ze prędzej ty zniknie sz p..............e
~ 21-02-2017 11:02
PO razem z PSL obstawili wszystkie urzędy Polaku PO i PSL to samo zło
~do y 21-02-2017 11:18
i co jakbyśmy znikli mógł byś dalej kraść złodzieju do końca byście o..bali ten kraj kreatury wasz wódz Shetyna powiedział jak dojdziemy do władzy rozwalimy CBA i IPN Polacy przez 25 lat byliście okłamywani te kreatury rozkradli cały majątek narodowy PISIORY my Polacy żądamy abyście powsadzali tych złodziei do więzień
~suppp 21-02-2017 12:25
Pogonić szemrane towarzystwo, skaczące kangury won na margines historii.W Jeleniej dostać się do specjalisty to sztuka, w państwowych przychodniach strzygą chorego pacjenta jak owce.Won z NFZ
~ 21-02-2017 12:40
my Świnie oderwane od koryta chcemy aby było tak jak było aby nam się żyło precz z PIS
~ 21-02-2017 13:20
Teraz na pewno bedzie straszny kwik,KOD na pewno bedzie manifestowal. .Pan Petru pojedzie kapowac do Pana Szulca,ze to demokracia sie wali,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group