Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8059
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie doświadczenia na Ukrainę

Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:46
Aktualizacja: 8:12
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeleniogórskie doświadczenia na Ukrainę
Fot. Mea
Antonina Nikischenko z Urzędu Miasta Myrhorod na Ukrainie przyjechała do Jeleniej Góry, by poznać system opieki społecznej, instytucje kultury oraz ośrodki edukacji. – Staramy się rozwiązywać problemy naszego miasta korzystając z doświadczenia polskich samorządowców – mówiła Antonina Nikischenko.

Antonina Nikischenko pracuje w Wydziale Kultury, Edukacji, Sportu oraz Pomocy Społecznej w Myrhorodzie i bierze udział w programie wizyt ukraińskich samorządowców w Polsce. Była już w Warszawie, a obecnie zwiedza Jelenią Górę.

– Staraliśmy się pokazać naszemu gościowi sferę społeczną naszego miasta dotyczącą m.in. opieki społecznej, kultury czy też edukacji – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.
Ukrainka opowiadała o trudnej sytuacji jej państwa, w którym trwa wojna. – W naszym mieście, które jest miejscowością uzdrowiskową, panuje spokój i przyjeżdżają turyści. Jednak trudna sytuacja i kryzys jest odczuwalny. Co roku organizowaliśmy festiwal kowali, którego inicjator zginął niedawno na froncie. Teraz chcemy nadać jego imię tej imprezie, by uczcić jego pamięć. Rozlewnia wody mineralnej wiele swoich produktów importowała do Rosji, teraz jest to utrudnione. Mimo wojny, mieszkańcy chcą rozwijać swoje miasto – mówiła Antonina Nikischenko.

- W Jeleniej Górze poznałam różne organizacje pozarządowe i ich sposób funkcjonowania, oglądałam noclegownię dla osób bezdomnych, uczestniczyłam w spotkaniu ze służbami miejskimi na temat pomagania osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, zwiedziłam Termy Cieplickie i Zdrojowy Teatr Animacji. Poznałam wiele rozwiązań, które warto wprowadzić w naszym mieście – podsumowała Ukrainka.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
843
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group