Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5121
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórskie doświadczenia na Ukrainę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:46
Aktualizacja: 8:12
Autor: Mea
Fot. Mea
Antonina Nikischenko z Urzędu Miasta Myrhorod na Ukrainie przyjechała do Jeleniej Góry, by poznać system opieki społecznej, instytucje kultury oraz ośrodki edukacji. – Staramy się rozwiązywać problemy naszego miasta korzystając z doświadczenia polskich samorządowców – mówiła Antonina Nikischenko.

Antonina Nikischenko pracuje w Wydziale Kultury, Edukacji, Sportu oraz Pomocy Społecznej w Myrhorodzie i bierze udział w programie wizyt ukraińskich samorządowców w Polsce. Była już w Warszawie, a obecnie zwiedza Jelenią Górę.

– Staraliśmy się pokazać naszemu gościowi sferę społeczną naszego miasta dotyczącą m.in. opieki społecznej, kultury czy też edukacji – mówił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.
Ukrainka opowiadała o trudnej sytuacji jej państwa, w którym trwa wojna. – W naszym mieście, które jest miejscowością uzdrowiskową, panuje spokój i przyjeżdżają turyści. Jednak trudna sytuacja i kryzys jest odczuwalny. Co roku organizowaliśmy festiwal kowali, którego inicjator zginął niedawno na froncie. Teraz chcemy nadać jego imię tej imprezie, by uczcić jego pamięć. Rozlewnia wody mineralnej wiele swoich produktów importowała do Rosji, teraz jest to utrudnione. Mimo wojny, mieszkańcy chcą rozwijać swoje miasto – mówiła Antonina Nikischenko.

- W Jeleniej Górze poznałam różne organizacje pozarządowe i ich sposób funkcjonowania, oglądałam noclegownię dla osób bezdomnych, uczestniczyłam w spotkaniu ze służbami miejskimi na temat pomagania osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, zwiedziłam Termy Cieplickie i Zdrojowy Teatr Animacji. Poznałam wiele rozwiązań, które warto wprowadzić w naszym mieście – podsumowała Ukrainka.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~rencista 23-04-2015 9:51
ciekaw jestem czy wyjechala za swoje pieniadze czy za oligarchow ktorzy rzadza ukraina. taka wycieczka sporo kosztuje.
~jjjjj 23-04-2015 11:15
bezmózgowie! zamaist rozwijac Ukrainę i handlowac z Polską ona chce budować u nich niclegownie brata Alberta! Dajcie ludziom ( i w Polsce i na Ukrainie) żyć a nie budowac dla nich nocllegownie czyli getta biedy
~ 23-04-2015 12:33
.... cię pies! Jasne - ani w Polsce ani na uUkrainie nie ma ludzi, optrzebujących pomocy i noclegowni! Wystarczy zamknąć oczy - i robi się ciemno...
~szwagier 23-04-2015 20:59
Ciekawe że akurat w Myrhorodzie jest duże lotnisko sił powietrznych. Może zainteresowali się ty czemu samochód na jeleniogórskich numerach jest w rękach rosyjskich separatystów na froncie ;-)
kazimierzp 23-04-2015 21:53
Miasto nazywa sie "Mirgorod" czyli miasto pokoju! Pani wicemer (wiceburmistrz) tegoż miasta prosiła aby podziękowac mieszkańcom Jeleniej Góry za serdeczne i zyczliwe przyjecie. Mirgorod jest kurortem leczacym różne choroby więc doświadczenia Jeleniej Góry bardzo im się, przed ukraińską reforma administracyjną przydadzą! Więc te podziękowania przekazuję!
~Lio 23-04-2015 23:59
Tą Swołocz ukraińską należy gonić z Polski. Czyżby Pan prezydent miał najniższą ocenę z historii i nie pamięta jej kart...? Starsza społeczność Jel. Góry pamięta jak i cała Polska !!!
~znawca 24-04-2015 7:30
Nasi politykierzy szybko zapomnieli o Wołyniu i mordzie na Polakach :-) teraz ukry są "przyjaciółmi" a ciekawe co będzie jak zażądają zwrotu wschodnich powiatów?
~pffff 24-04-2015 11:57
Przecież wysłaliśmy im jeden samochód,wystarczy :D nawet w RT go pokazywali :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group