Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2645
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórski szpital źle zarządzany

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 22 lipca 2015, 7:23
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2015, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum Jelonki.com
Marek Obrębalski, Rafał Mazur oraz Iwona Krawczyk, Leszek Wrotniewski, Jerzy Pokój i Tadeusz Lewandowski – to skład nowej Społecznej Rady Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, która od maja br. bada sytuację ekonomiczną, medyczną i personalną w jeleniogórskim szpitalu. Są już pierwsze wnioski – główne to przerost administracji i niedoszacowanie kontraktów.

Szpital od zawsze boryka się z ogromnym zadłużeniem. Sytuacja się zmieniła, gdy w 2012 r. doszło do konsolidacji z Wysoką Łąką – wtedy dług zredukowano praktycznie do zera. Działająca wówczas społeczna rada przy szpitalu nie miała pomysłu na logistyczny program oddłużania, również dyrektor placówki, który wkrótce przestanie pełnić funkcję (gdy tylko wyłoniony będzie nowy dyrektor) nie powstrzymał ponownego procesu zadłużania. Obecnie dług wynosi 26,5 miliona zł.

Jedną z przyczyn problemów szpitala jest oddanie rynku innym podmiotom. - Szpital nie konkuruje z innymi placówkami - przychodnie, czy Karkonoskie Centrum Medyczne odbierają kontrakty szpitalowi, a ten jednocześnie stanowi wsparcie działalności tych placówek, które w sytuacjach awaryjnych wykorzystują infrastrukturę szpitala – mówi osoba znająca problemy szpitala. Niezwykle ważnym powodem jest też poziom kosztów, a co za tym idzie – zatrudnienia. Obecnie szpital zatrudnia 1503 osoby (stan na 31.03.2015 r.) z czego, zdaniem naszego rozmówcy, mamy do czynienia z przerostem zatrudnienia w administracji o blisko 100 osób. Oszczędności można też szukać w przetargach na energię czy utrzymywania kotłowni. Antyreklamą placówki jest również Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz płatne miejsca parkingowe, które zniechęcają potencjalnych pacjentów wybierających przez to inne przychodnie.

Wyposażenie szpitala jest na bardzo wysokim poziomie, pielęgniarki i lekarze również, ale problemem ma być zbyt liczna kadra obsługi Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Modelowym przykładem zarządzania ma być podobna jednostka w Wałbrzychu.

- Jesteśmy przedstawicielami organu wojewódzkiego, czyli organu prowadzącego szpital. Nasze wnioski przekazujemy do odpowiednich departamentów i zarządu województwa – poinformowali nas członkowie Społecznej Rady WCSKJ. - Sposobem nie jest oddłużanie z urzędu, a wprowadzenie programu struktury zatrudnienia i lobbowanie na rzecz zwiększenia kontraktów z NFZ, bowiem znaczna część długu wynika ze zbyt niskiego (niedoszacowanego) kontraktowania – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (114) Dodaj komentarz

~1! 22-07-2015 7:29
Jeśli stwierdzono przerost Administracji, to uszczuplić ją do takiego stanu, żeby nie było jej przerostu.
~ 22-07-2015 7:56
Diagnoza zarządzania szpitalem powinna zacząć się od udawania zwykłego pacjenta. Szanowna Rado proszę rozpocząć od wjazdu na wspomniany parking (uda się miejsce znaleźć może po 5 "kółku") spróbować się gdzieś zarejstrować, a jeśli się nie uda to i tak posiedzieć w dowolnie wybranej kolejce i poobserwować np. włażenie przez osoby z personelu do gabinetów lekarskich (nawet ginekologicznego!!!) podczas badania pacjenta, skorzystać z toalety (też ciekawe doznania), o 1 nocy udać się na SOR i być zauważonym około 7. No i diagnoza jest. Eureka! Już wiadomo dlaczego pacjent wybiera co innego jak tylko może.
~bumdrum 22-07-2015 8:08
Co z tego, że jest nowoczesna aparatura, skoro nie jest w pełni wykorzystana. Wyposażenie jest, ale pacjenta diagnozuje się i leczy jak za króla Ćwieczka.
~marcin czasem chory 22-07-2015 8:08
a kto by chciał się tu leczyć ? wyjątkowa nieuprzejmość i patologia na SOR - przyjdziesz z kleszczem w brzuchu? "Nie mamy takiej pensety, proszę do rodzinnego" - u rodzinnego - "nie mamy takiej pensety - proszę wrócić na SOR ale w nocy - muszą przyjąć", kiedy indziej poniedziałek rano z kłuciem brzucha -"ile to trwa? pare dni? to do rodzinnego, miał Pan na to czas by działać" - a stoją sie nudzą, do widać że luz jest i zero kolejki... katastrofa, totalna porażka i chamstwo .. nigdy do szpitala (chyba że sami zwiozą po wypadku) ! i jeszcze robić muszę na te pasożyty - to już apokalipsa!
~ 22-07-2015 8:18
Jak diagnozuje mam w domu chorego i już czeka 2 miesiące na diagnozę i przyjecie do lekarza leży w domu w łóżku i czeka aż mu hemoglobina tak spadnie że będzie mógł pójść na sor tak się leczy ludzi w jeleniej Górze
~Le1Kiepury 22-07-2015 8:20
PAPAJA na derekrora przecie to urodzony derektor. Kto jak nie Papaj.
~Z autopsji 22-07-2015 8:36
życzy wszystkim i zdrowia i żeby nikt nigdy nie trafił na Pulmonologię. Masakra.
~hipochondryk 22-07-2015 8:36
Spotykam dziesiątki osób z Jeleniej Góry, które leczą się w szpitalu w Zgorzelcu, bo w Jeleniej Górze zostali "wyleczeni" ze wszystkich złudzeń, patrząc na tutejsze obyczaje i styl bycia.
~nie tylko 22-07-2015 8:51
a to, że fałszują dokumentację medyczną, to o tym nikt nie pisze? a to, że "wyspecjalizowany personel medyczny" w postaci lekarzy rezydentów odwala robotę narażając pacjentów na utratę życia i zdrowia, to nikt nie pisze?ten szpital stracił już zaufanie nie z powodu płatnego parkingu, tam można zarazić się gronkowcem! tam nie ma właściwego diagnozowania ludzi przed operacją, karty przyjęć wypełnia się na kolanie,pacjenci muszą sami je wypełnić bez konsultacji z lekarzem, ten szpital to zgroza! czemu tu się dziwić, skoro Pan Dyrektor zezwala na prywatne wizyty w placówce, na prywatne leczenie, na prywatne gabinety i na prywatne diagnozy?
HankaOdRumcajsa 22-07-2015 8:55
Szpital jest porażką... leżałam jakiś czas temu w Nowej Soli na neurochirurgii i nawet nie mam traumy z tego powodu. W pokojach łazienki, po remoncie wszystko, pokój socjalny z lodówką, czajnikiem, mikrofalówką (ale nie jakieś graty tylko dość przyzwoity szprzęt). No jedzenie wiadomo - jak wszędzie. I bardzo miła obsługa.
~asdf 22-07-2015 8:58
Chociaz minimum poszanowania dla drugiego czlowieka jak w szpitalu w Kowarach. A tutaj sie wchodzi i jest sie traktowanym jak w obozie i wszystko na łasce. Jak i lekarze tak i pielegniarki. Bylem tam sam, z zona w ciazy oraz z synkiem. Za kazdym razem gdzie na innym dziale a traktowanie takie samo. Zero ludzkich odruchow.
~werfs 22-07-2015 9:12
Khm do rady społecznej - sytuacja znana z pierwszej ręki - facet z przerzutami jest ciągany od lekarza do lekarza, nie przyjmują na oddział, dostał tylko końską dawkę leków przeciwbólowych.... W sytuacji gdzie liczy się każda godzina, beztrosko odsyłają od Annasza do Kajfasza... Rodzinie kończy się cierpliwość - i może się na sądzie nie skończyć. To są właśnie specjaliści z naszego szpitala...
~?! 22-07-2015 9:19
"Wyposażenie szpitala jest na bardzo wysokim poziomie, pielęgniarki i lekarze również" Że co proszę? Ty chyba chłopie na łeb upadłeś.
~czekający 3 lata 22-07-2015 9:20
Ile kosztuje usuniecie zaćmy na oddziale okulistycznym poza kolejką.
~obserwacje 22-07-2015 9:43
"..Obecnie dług wynosi 26,5 mln zł !!! a w 2012r kiedy doszło do konsolidacji z Wysoką Łąką - dług zredukowano prawie do zera ( 0 zł DŁUGU !!!). czy to nie jest czytelne ?? Jeżeli dyrekcja doprowadziła do taaakiego długu - pobierając co miesiąc bardzo dobrą PENSJĘ - to czy DYREKCJA nie powinna ponosić za ten dług ODPOWIEDZIALNOŚCI !!! Tym bardziej, że jak czytamy powyżej dyrekcja prowadzi prywatną "ukrytą" działalność w Szpitalu - to nazbierała kasy i niech spłaci chociaż część długu. Najprościej jest zwalić winę na przerost zatrudnienia, zwolnić pracowników, przyjąć następnego dyrektora z klucza partyjnego i niech dalej chrzani opinię naszego miasta, a o pacjentach to już nie wspomnę, bo jak widać to PACJENT w tym prywatnym bogaceniu się garstki "swoich" w ogóle się nie liczy-jest zerem
~fanzmian 22-07-2015 9:44
no w końcu ktoś zwrocił uwage na olbrzymi przerost zatrudnienia i olbrzymią ilosc kierownikow ktorzy biora nie male pieniadze za co? trudno powiedziec,bo efekty widac.moze w koncu ktos madry zredukuje niepotrzebna ilosc niby pracownikow i stworzonym niewiadomo po co etatom dla rodzin i znajomych
~Kuzia 22-07-2015 9:53
Pierwszy raz w życiu zgadzam się z wszystkimi komentarzami. Chamstwo jest tam widoczne na każdym kroku. Lekarze traktują gabinety jak swoje prywatne. Tym już wiele lat temu powinien zająć się prokurator.
~ 22-07-2015 9:59
O 1 przyszedł na SOR zauważyli go o 7,pieprzysz pan
~1! 22-07-2015 10:10
Moja osoba też miała okazję być na SOR. Problemy z ciśnieniem, a oni wmawiają, że nerwica ;).
~beta 22-07-2015 10:18
!!!! Na SOR z kleszczem???? Na SOR z kłuciem w brzuszku???? LUDZIE !!! Wcale się nie dziwię, że lekarze i pielęgniarki są niemili !! Przestańce łazić z byle GÓ....EM na SOR !!! To jest takie typowo polskie cwaniactwo!! po co się rejestrować do lekarza na wizytę skoro można jak ta "święta krowa" poleźć na SOR?????!!! Tam pacjenta powinna przywieźć karetka!!!!
~do beta 22-07-2015 10:27
Wizyta z kłuciem w brzuszku na SOR Cię dziwi? Moja siostra przez kłucie w brzuszku wylądowała na OIOM . Nie ironizuj, nikt z byle czym nie goni na SOR.
~jga 22-07-2015 10:36
a tak niedawno wręczane były nagrody za wyniki a teraz widać jaka to szopka za pieniądze podatnika jakie nagrody pytam dyrekcji juz w tej chwili powinno się odwołać wszystkich dyrektorów bo będzie w tym szpitalu druga Grecja i cięcia zarobków i etatów tylko odwazne decyzje
~Error 22-07-2015 10:53
A kto jest odpowiedzialny z Urzędu Marszałkowskiego że szpital od 2012 r. systematycznie się zadłuża i nic się do tej pory nie działo? Dopiero teraz zauważano, że jest przerost zatrudnienia w administracji o blisko 100 osób? 100 osób x 4000 brutto/miesiąc x 12 miesięcy = 4 800 000 zł ! A gdzie jest odpowiedzialność dotychczasowego zarządu i rady szpitala?
~ 22-07-2015 10:57
no właśnie Szpitalny Oddział Ratunkowy jak sama nazwa wskazuje służy do ratowania w stanach nagłego zagrożenia życia.Udar,zawał,złamania,rany,oparzenia,nagła utrata przytomności,silne bóle brzucha to są stany ,które leczy się w sor
~zacznijcie od zmiany nazwy 22-07-2015 11:23
Za to w konkursie na najdłuższą i najgłupszą nazwę szpital zajmuje pierwsze miejsce! Wojewódzkie (?) Centrum (?) Szpitalne Kotliny (o Boże!) Jeleniogórskiej! Autor, autor, autor!
~prawda w oczy 22-07-2015 11:41
Ten co udzielił informacji Jelonce jest po prostu niekompetentny. Skoro szpital tak pracuje od lat ja pracuje to znaczy ze zarówno rada społeczna jak i zarząd województwa toleruje to. Szpital pracuje tak jak mu się pozwala. A jak ma inaczej nie pracować skoro jest sterowany politycznie i to przez osoby nie mające nic wspólnego z ochrona zdrowia. Po co w Radzie społecznej Jerzy Pokój skoro był już jej przewodniczącym i co zrobił przymykał oko na zadłużanie się, jak W nowej radzie społecznej nie ma żadnej osoby mającej pojęcie o zarządzaniu i ochronie zdrowia . Zatem szpital pracuje tak jak mu się pozwala bo nie ma ani w radzie społecznej ani w zarządzie województwa kompetentnych osób. Uważam ze Jelonka powinna podziękować donosicielom ze szpital znających sie na wszystkim
~fozy 22-07-2015 11:57
W Radzie społecznej ,a w Urzędzie Marszałkowskim pan Łużniak przymykali na wszystko oko bo za to zadłużenie odpowiadają ich koledzy i koleżanki.Trzeba było zapewnić im stołki niezależnie od kosztów
~kirk 22-07-2015 11:58
Miejsca powinny być płatne. To co się tam działo gdy wszystko było za darmo woła o pomstę do nieba. Ale pytanie, czy dochód jest szpitala?
~ 22-07-2015 12:02
brawo dla autora postu prawda w oczy
~o sorze 22-07-2015 12:05
Oczywiście,że SOR jest antyreklamą szpitala ponieważ jest na samym końcu łańcucha pokarmowego, sprzęt - zrzuty i staroci z innych oddziałów, nadmiar dokumentacji papierkowej- przy zbyt małej obsadzie, dodatki dla personelu najmniejsze w całym szpitalu - więc czemu się dziwić jeżeli do tego doliczyć że SOR jeleniogórski to centrum diagnostyczne dla wszystkich, izba przyjęć całego szpitala, a samym końcu dopiero to czym powinien być naprwdę
~PAWEL 22-07-2015 12:44
Jak masz 97 lat to uśmiercają!!!!!!!!! Żadnej pomocy!!!!!! Kroplówka z powietrzem. Cewnikowanie dla relaksu!!!!! Nie będziemy ratować!!!!!Lekarz dyżurny nie udzieli informacji ( zastępca ordynatora). Niektóre pielęgniarki na emeryturę , brak fachowości, zastąpić po studiach z wiedzą ?????? Doświadczenie czy zguba dla pacjentów!!!!!!!. Dlatego seniorzy boją się tego SZPITALA. ZLY PRZYKLAD. Można usłyszeć ja tego nie dożyję.
~KAPU KAPU KAP. Z NOSA 22-07-2015 12:48
Mieszkam koło tego szpitala od 1981-jak się wprowadziłem.Już wtedy stał,choć daleko mu było do leczenia. Potem zaczęto go pruć, bo fundamenty były za słabe do nowego sprzętu NMR.Wreszcie jak go już oddali, przez ostatnie 20 lat słyszę tylko>>ŹLE ZARZĄDZANY
~KAPU KAPU KAP. Z NOSA 22-07-2015 12:51
Mieszkam koło tego szpitala od 1981-jak się wprowadziłem.Już wtedy stał,choć daleko mu było do leczenia. Potem zaczęto go pruć, bo fundamenty były za słabe do nowego sprzętu NMR.Wreszcie jak go już oddali, przez ostatnie 20 lat słyszę tylko>>ŹLE ZARZĄDZANY
~KAPU KAPU KAP. Z NOSA 22-07-2015 12:52
Znów ucina... Syf i skandal. Jadę po kawałku: ŹLE ZARZĄDZANY
~KAPU KAPU KAP. Z NOSA 22-07-2015 12:53
Po czym władze miasta wpychają na dyrektora jakiegoś kolesia,akurat geniusza aktualnego.A za dwa lata? Znów jest raban,że ŹLE ZARZĄDZANY.Geniusz się nie sprawdził, idzie na chwilę do komórki, a zastępuje go kolejny gigant umysłu i zarządzania. I to z miasta, gdzie wyższa uczelnia kształci szpeców od zarządzania.
~KAPU KAPU KAP. Z NOSA 22-07-2015 12:55
Goowno z tego wychodzi.
~ja 22-07-2015 12:59
Na odziale wewnetrznym powinni byc calkowicie wymienieni lekarze i pielegniarki, lekarze zle zdiagnozowali chorobe i moglo to skonczyc sie smiercia ale na szczescie inny szpital, poza Jelenia gora, naprawil ich kardynalne bledy, pielegniarki robia laske ze pracuja, opieka ich jest zenujaca, zapomnialy chyba ze maja do czynienia z chorymi ludzmi
~szerszen 22-07-2015 13:01
kazdykierownik ma kierownika ,aten kierownik ma tez kirownika i jeszcze jeden kierownik.........
~szerszen 22-07-2015 13:03
zredukowac kirownikow do jednej sztuki
~szerszen 22-07-2015 13:11
pan przewodniczacy zwiazkow chyba chce przeczekac do emerytury ,bo nie pomaga tym ktorzy tej pomocy potrzebuja najbardziej(personel najnizszy czyli tak zwany "czarny"- przykre)
~Jakie zmiany 22-07-2015 13:37
Nowy dyrektor i kadencyjność ordynatorów.To oni odpowiadają za wszystko.Dramat od chwili ucieczki najlepszych lekarzy np. .do Zgorzelca.Nasze od kolan i kregosłupów dramatycznie niekompetentne.I pytam ,dlaczego szpital nie wyróznia się chociaż w jednej dziedzinie.?
~do beta 22-07-2015 13:42
a dziwisz się ludziepłacą podatki jak za luksus to i wymagają luksusu i to natychmiast
~przeciętnie myślący.. 22-07-2015 13:45
zadłużenie szpitala jeleniogórskiego nie powinno nikogo dziwić. Jeżeli w tym kraju urzednik-administrator czytaj NFZ przydziela ilość poszczególnych procedur medycznych do realizacji w danym roku kalendarzowym to ja czegoś nie rozumiem, czy można zaplanować ile przysłowiowych "wyrostków robaczkowych" usunie się w roku, można te procedury wymieniać bez końca... Jak długo będzie kontraktowana ilość procedur tak długo bedą szpitale zadłużone. NFZ lub inny uprawniony podmiot (np. Min. Zdrowia) winien weryfikować czy dany szpital posiada sprzęt i kadrę wykwalifikowana aby określone procedury przeprowadzić, a ich ilość wynika tylko i wyłącznie ze stanu zdrowia społeczeństwa. A tak mamy z jednej strony niewykonania (za dużo zaplanowano), a z drugiej długi wynikające z nadwykonań TOTALNA BZDURA
~Jack 22-07-2015 14:18
Możemy sobie tutaj gadać, ale co to da? Upust emocji i tyle. Moja córka teraz leżała na laryngologii, byliśmy bardzo zadowoleni z warunków i pracowników. Pozdrawiamy serdecznie. A co do komisji... to wk...ia po prostu. Kolejne stołki. Skoro jest dyrektor, to chyba ma prowadzić szpital. A jak ktoś myśli, że robi to źle, to chyba ma jakiś organ prowadzący, któremu podlega. I tyle w temacie. Chory jest system i system trzeba leczyć. Jeżeli ktoś przeczytał ten post do końca, to proszę o uśmiech :)
~ 22-07-2015 14:31
Moja Babcia leżała na pulmonologi i złego słowa nie mogę powiedzieć na ten oddział tak jak na oddział ginekologiczny opieka pierwsza klasa natomiast co do SOR dużo by było pisania tam pacjent niestety się nie liczy prawdziwa spychologia!!
~Do Jack 22-07-2015 14:35
Przeczytałam Twój post uśmiechnęłam się a potem "uśmiałam". Mój syn i ja bardzo źle wspominamy laryngologię w szpitalu. Teraz leczymy się naprawdę u specjalistów. Szkoda że nie trafiliśmy do obecnych lekarzy wcześniej , teraz widzę jaka przepaść dzieli jeleniogórską laryngologię od nowoczesnej medycyny.
~anonim1 22-07-2015 14:36
Odpieprzcie się od pielęgniarek!!!One w tym całym syfie i tak najwięcej robią i to za głodowe pensje!!! Proszę, chciałby ktoś myć gówna i inne takie rzeczy robić, dźwigać chorych...itd za NĘDZNE 1800-2000zł netto???... Lekarze zarabiają tam ogromne pieniądze, po parędziesiąt tysięcy zł, a ile jest pomyłek ile źle wykonanych operacji ile błędów diagnostycznych???Tak, że tym się zainteresujcie!!!
~Gość 22-07-2015 14:42
A to p.Marek Obrebalski za swoich rzadow miastem nie widzial ze szpital jest zle zarzadzany a Zawily tez nie widzi to pytam czym ci naukowcy podczas swych kadencji sie zajmuja bo ja tu juz nic nie rozumie miasto i ja placimy tym obibokom a ci nic nie robia wiec o co tu chodzi
~anonim777 22-07-2015 14:44
anonim!1 >>popieram !To była przygotówka do prywatyzacji przez i przejęcia szpitala przez BB.
~ 22-07-2015 14:57
odczepcie się od sor.pacjenci tu tyle czekają,bo lekarze z oddziału nie zawsze mogą szybko przyjść na konsultację.Często nie ma miejsc na oddziałach.
~ 22-07-2015 15:05
A może Ewa rozpacz pojawi się w jg z cudowną radą i wymieni prześcieradła pozamiata wyda obiady i da wszystkim jak leci podwyżki
~Andrzej.M. 22-07-2015 15:07
W 2013 w sierpniu trafiłem ze skierowaniem pilne na kardiologię. Poszedłem spytać na kiedy są wolne terminy a oni mnie już nie wypuścili. Badania i diagnozy nie tylko kardiologiczne inwazyjne i inne . Byłem mile zaskoczony. Lekarze i pielęgniarki super, mili i fachowi , uprzejmi . Mną zajmował się dr.Adam Szagała. Dla mnie rewelacyjna wiedza ,biegłość i talent .Jestem zwykłym człowieczkiem bez znajomości, pacjenci z sali podobnie. Może miałem farta. Szkoda że ciężka praca lekarzy nie przekłada się na finanse szpitala ale to bolączka ogólnopolska.. Kiedyś byłem z dzieckiem na pediatrii. Wrażenia podobnie pozytywne mimo trudnej terapii.
~think 22-07-2015 15:29
A wystarczyło by wzorować się na systemach opieki zdrowotnej z krajów gdzie ten system świetnie sobie radzi...czy to takie trudne?
~bunia 22-07-2015 15:34
Akurat pielęgniarki pracują za głosowe pensje o połowę powinno obciąć im pensje za spanie w nocy bynajmniej na kardiologii pielęgniarki to nugusy
~sercowy 22-07-2015 15:34
Kiedy po pobycie na tutejszej kardiologii byłem w innym, zaledwie powiatowym szpitalu, lekarze tutejsi okazywali najwyższe zdumienie. Nie żebym cokolwiek donosił - ja tylko odpowiadałem na ich pytania lub nie potrafiłem odpowiedzieć, np. "Dlaczego pana trzymali 13 dni, skoro to co napisano w wypisie można zrealizować w tydzień? Itd, itp...
~ANIKA 22-07-2015 15:36
Przecież był konkurs na nowego dyrektora.?I nikt nowy się nie nadał?Stary ciągle zadłuża szpital Długo jeszcze? Chyba nasza ,, władzia "czeka na wybory ,by wsadzić swojego kolesla ,,po lini".
Agnieszka Popczyk Pawlikowska 22-07-2015 16:00
W tym szpitalu już dawno źle się dzieje
Jelonka.com 22-07-2015 17:12
czy jest szansa na poprawę? ;(
Agnieszka Popczyk Pawlikowska 22-07-2015 17:18
Czy ja wiem??? Nie od dzisiaj jest problem z tym szpitalem.
~test komentarza 10-11-2017 23:02
do: Agnieszka Popczyk Pawlikowska (16:00)
Lecz takie są już losu koleje.
~obiektywny!! 22-07-2015 16:05
konowałów którzy mają dyżury na SOR to na syberię bym wysłał maja głęboko w nosie pacjentów nie mili nie uprzejmi lekarzyki pier.... i jeszcze mało pieniędzy mają to niech oddadzą za studia Państwu Polskiemu i wynocha tam gdzie im lepiej !!!
~Ilona 22-07-2015 16:20
Nikt tym pielęgniarka nie kaze tam na siłe pracowac,one tam pracuja za kare..... Moja babcia tam lezała zabrali ja swiadoma,ale tam ja odpowednio wyleczyli,ze umarła. Brak mi słów co to za syfiasty szpital..
~xxxxxxxxxx 22-07-2015 16:25
Skoro przerost administracji to pozbyć się tej nadliczbowej obsady zatrudnianej po znajomośći, gdzie normalny człowiek z wykształceniem przynoszący podanie i CV nie ma szans na prace bo przeciez trzeba zatrudnić siostre kuzynke szwagra brata męża itd... a poza tym postępowanie z pacjentem na SOR to kpina, siedzą cztery Panie ze spiacym ochroniarzem które ledwo trzymającego się na nogach pacjenta ganiają po szpitalu bo one czasu nie maja przecież podnieść sie z krzesła. Lekarze których wiecznie nie ma maja za malo czasu a zarabiaja tyle ze krew zalewa porządnego człowieka a pielęgniarki które odwalają najwieksza robote i najwiecej musza znosic i pomagac pacjentom trktowane sa jak przedmiot. to SKANDAL. niech ktos cos z tym zrobi porzadnie !!!!!!!
Milena Dobrawa Pak 22-07-2015 16:28
tyle lat budowany ! dwa inne szpitale zamknięte tylko po to żeby zamknąć następny no to nie jest normalne kto sie tym rządzi !!! d...le!!!!!!!!!!!!!!!!
~xxx 22-07-2015 16:29
masakra!!!! łaske zrobią jak się w nocy przyjdzie bo sie ICH obudziło... kurna za darmo dyzuru nie pelnia tylko 2400 dostaja za 1 dyzur wiec za robote niech sie wezma...
~BB 22-07-2015 17:00
pielegniarki w tym szpitalu to kpina z zawodu pielegniarki niech powiedzą co robią ?bo nic nie chcą robić przeciez muszą mieć pomoc do czarnej roboty najlepiej stworzyć pomoc pielegniarki i do obslugi komputerow rowniez kogos a one beda mowic ze malo zarabiaja to niech powiedzą prawde ile zarabiaja rowniez na kontraktach po godzinach
Małgorzata Kowalewska 22-07-2015 17:17
Ameryki nie odkryli.
~buuu 22-07-2015 17:36
Przerosty zatrudnienia w administracji? Przecież gdzieś trzeba obsadzić złote dzieci PO i SLD.
Krzysztof Sędzicki 22-07-2015 18:02
Dlugi ma ale remont dosc duży jest prowadzony. To prawda ze na budowie latwiej ukrasc.
~Dymek 22-07-2015 18:25
To zły szpital, bo przyjmuje na leczenie chorych ludzi!!!
~ab+ 22-07-2015 18:27
Taka sama sytuacja jest w firmie WODNIK,tylko PO znajomości do pracy ,rozrost administracji, a mieszkańcy placą za to i za ubytki wody.
~anonim1 22-07-2015 18:54
witam dlatego polecam oddział ginekologiczny patologi ciąży w Kowarach panuje tam domowa atmosfera pielęgniarki miłe dbają o pacjenta zagladają troszcza sie wiem bo dość często tam bywam i wiem co piszę >Szpital godny polecenia dla przyszłych mam i osób chorych omijać szpital j.g
~Letusia 22-07-2015 18:55
Kochaniu, Przestańcie jojczyć jak egipskie płaczki! Na zarządzaniu się nie znam, więc nie poruszam. Chociaż...ktoś przecież wybierał rządzących. Najpierw PO poszła do koryta, później nastąpiło przełożenie chorej władzy na samorządy, a potem niżej: prezesi, dyrektorzy itp. Ale to inna bajka. Chcę się odnieść do dwóch aspektów, na których się znam. Po pierwsze: SOR. Szpitalny Oddział Ratunkowy powołany jest w celu udzielania natychmiastowej pomocy pacjentom w stanie zagrożenia życia spowodowanym zaostrzeniem (lub nagłym wystąpieniem) choroby względnie poważnego urazu z objawami wstrząsu pourazowego. Jeżeli PRZYSZEDŁEŚ bracie na SOR, to NIE JESTEŚ W STANIE ZAGROŻENIA ŻYCIA. Poznajcie najpierw zakres działań, a potem zastanówcie się, co piszecie.
~Letusia 22-07-2015 19:02
Drugi aspekt, to nieprawidłowe leczenie i pielęgnowanie. Słyszeliście Kochani o takim dokumencie, jak PRAWA PACJENTA? Słyszeliście Kochani o takiej komórce, jak RZECZNIK ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAWODOWEJ działający przy Izbach Pielęgniarskich i Lekarskich? No to czas najwyższy usłyszeć i zrobić z tego użytek. Nie jesteście bezwolnymi barankami prowadzonymi na rzeź!!! Lekarz nie udzielił ci rzetelnych informacji? Zgłoś to do rzecznika. Pielęgniarka niewłaściwie wykonała procedurę? Zgłoś do rzecznika. Jeżeli nie pomoże - zażądaj odszkodowania! Możesz to zrobić. Ja zrobiłam, wygrałam, odszkodowanie dostałam (stan zapalny po wenflonie. Igła założona bez przestrzegania zasad aseptyki). Troszkę odwagi i oleju w głowie. W dużych ośrodkach jest rocznie kilkaset spraw kierowanych do rzecznika.
~Letusia 22-07-2015 19:05
Ludzie wygrywają te sprawy! Czasy się zmieniły. Pan doktor i pani pielęgniarka są UŁUGODAWCAMI, a nie panami życia i śmierci. I przestańcie się wreszcie bać. A zatem zamiast jojczyć po próżnicy ruszcie swoje tyłeczki i zgłoście swoje roszczenia. No...chyba, że oczerniacie ludzi pracujących w tym szpitalu i siejecie defetyzm tylko po to, aby sobie ponarzekać...No cóż...każdy ma rozrywki na takim poziomie intelektualnym, jaki ogarnia. Pozdrawiam was wszystkich.
~kola 22-07-2015 19:26
strach isc do tego szpitala tyle dyrektorow tyle urzednikow a szpital pada co za dyrektorzy kto ich zatrudnil za co biora pieniadze i to nie male czy nie ma tam zadnej kontroli robia co chca a pacjentow maja w nosie
~@Letusia 22-07-2015 20:20
No, ciekawe... Moja znajoma PRZYSZŁA z pracy na własnych nogach na SOR (w innym mieście)... z zatorem płucnym. Jak już ktoś się nią zainteresował po 4 h czekania, to wylądowała z punktu na OIOMie. A ze szpitala wyszła po miesiącu. Więc nie chrzań uprzejmie, że człowiek, który sam dotarł na SOR, na 100% jest w dobrym stanie. Może po prostu mieć świadomość, że prędzej śmierci doczeka niż karetki, i usiłuje się ratować. Ale pomocy na SOR też może nie doczekać... bo NIKT w poczekalni SOR nie przeprowadza fachowego triage'u - bo to najpierw trzeba by było choćby pobieżnie zbadać pacjenta, czyli ruszyć tyłek, a potem jeszcze coś umieć oprócz wypełniania papierków. "Sam dotarł, czyli zdrowy"... tjaaa...
~ 22-07-2015 20:37
Kowboje zrobią prządek... w samo południe ;P
~abc 22-07-2015 20:56
To ciekawe ,że Jelonka z miesiąc temu pisała,że szpital dostał jakąś nagrodę za wybitne osiągnięcia to jak z tą ocena skuteczności zarządzania.Podpisuje się pod wypowiedzią / drugą / z godziny 7,54
~" ostatni dyżur" 22-07-2015 21:25
Ok ponarzekajcie jeszcze trochę na pielęgniarki, bo wkrótce nie będziecie mieli takiej okazji gdyż ostatnie przejdą na emeryturę pozostałe wyjadą za granicę. Jak ktoś pisze żeby " złe" pielęgniarki zastąpić innymi to naprawdę nie wie ci się w naszym kraju dzieje - w Polsce nie ma już pielęgniarek, młode jadą na zachód, pozostały tylko te co nie mogą wyjechać z różnych powodów. Jako pielęgniarka wielokrotnie zastanawiam się nad zmianą pracy np na kasę do biedronki - pensja taka sama a odpowiedzialność zupełnie inna, anonimowo nas krytykujecie, ale Ci naprawdę chorzy potrafią nam podziękować - reszta to niewdzięczni malkontenci anonimowo piszący o wyimaginowanych sytuacjach!!! już za parę lat nie będziecie narzekać na pielęgniarki - BO ICH NIE BĘDZIE W POLSCE !!!
~Letusia 22-07-2015 21:43
do *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.144.138) z 22-07-2015 20:20 Jeżeli było, jak mówisz, to wystąpiło zaniedbanie, które naraziło zdrowie i życie chorego. I w takich sytuacjach należy właśnie wyciągnąć konsekwencje. My jednak wolimy pogadać sobie na forum, poobrzucać inwektywami, zamiast zrobić coś, co wreszcie wymusi porządną robotę służby zdrowia. Do pielęgniarki ~" ostatni dyżur" z 22-07-2015 21:25: to prawda, że jesteśmy na skraju przepaści, jeżeli chodzi o pielęgniarki. Prawda, że ani warunki pracy, ani warunki płacy nie są dobre. Powiem wręcz, że tragiczne! Nie znaczy to jednak, że mają panie odwalać swoją robotę byle jak, co niestety często jest spotykane.
~anonim1 22-07-2015 21:55
Do @Letusia... ty nie masz w ogóle pojęcia co piszesz!!!Weź se daj na wstrzymanie i się nie ośmieszaj.Załóż sprawę najpierw i wygraj, a dopiero wtedy się wypowiadaj!!!Prawa pacjenta, ta dobre, pacjent ma tylko prawa, a co reszta ma mu nadskakiwać???Haha...pacjenci to mają się zachowywać, a nie palić przed szpitalem skoro jest zakaz, maja nie obrażać personelu, co baaardzo często ma miejsce, mają stosować się do zaleceń w tym pielęgniarskich, i wiedzieć, że jeden z drugim nie są najważniejsi, bo pod opieką na oddziałach są też inni, czasem bardziej chorzy...koniec i kropka.
~DLACZEGO??? 22-07-2015 21:56
DLACZEGO LUDZIE WYPISUJĄ TAKIE BZDURY WYSSANE Z PALCA np. 4 panie śpiące na SOR - na SOR na odcinku max są 3 lub 2 osoby, śpiący ochroniarz - nie ma ochrony żadnej itp... itp.... Przyszli nie tam gdzie trzeba i zostali skierowani we właściwe miejsce i teraz się mszczą. Oddział Ratunkowy jak sama nazwa mówi jest w celu ratowania zagrożonego życia patrz: udar, wylew, zawał, wypadek z ciężkimi ( nie bólem szyi po rozmowie z ubezpieczycielem) obrażeniami. Jeden pacjent z wymieniony schorzeniem zajmuje nawet 3- 4 godziny gdy personel nie jest w stanie przyjąć innych awanturujących się pacjentów - jeżeli masz siłę awanturować się i jeżeli możesz napisać komentarz że zbagatelizowali Twoją ciężką chorobę tzn - nie byłeś ciężko chory - powinieneś iść do swojego lekarza rodzinnego, bo to jego rola
~kris 46 22-07-2015 21:57
Pan Jerzy ...branża nieważna aby był i zasiadał
~irysek 22-07-2015 22:14
Nie chce mi się wierzyć,że szpital zatrudnia ponad 1500 osób.Chyba wkradł się jakiś błąd.
~ 22-07-2015 22:21
Letusia w jakiej firmie ubezpieczeniowej pracujesz,bo siejesz straszny zamęt.
~ 22-07-2015 22:32
Pielegniarki nic nie robią.Dobre sobie.Zastrzyki robi rodzinka,karmi rodzinka,myje i zmienia pampersy rodzinka,wymioty myje rodzinka,ekg,ciśnienie,poziom cukru,pobranie krwi,to wszystko robi rodzina.Jestem pielęgniarką 25 lat.Czekam cierpliwie,aż nadejdzie dzień,kiedy nie będzie miał kto dyżurować.Wtedy zakasacie rękawki i będziecie sami w domu opiekować się waszymi bliskimi.Zobaczycie jaka to ciężka praca.
~letusia 22-07-2015 22:41
nic nie wygrałaś i nie wygrasz!moja sprawa była w prokuraturze,u rzecznika i w sadzie lekarskim-nie wygrałaś powiadam i nic nie wygrasz nigdy,dokumentacja sfałszowana,wpisy poprawione,a lekarze kłamią włacznie z dyrektorem,nigdy nic nie wygrałaś i nie wygrasz!zapamiętaj to sobie,poza tym nigdy nie byłaś chora,chyba,że ten lekarz to psychiatra...
~Czytelnik 22-07-2015 22:50
Skąd w ludziach tyle zawiści ,skąd tyle złości , wiele razy korzystałem ,z usług tego szpitala, raz jest lepiej,raz gorzej ! Można powiedzieć że sie jest ,najlepszym ,lekarzem,ordynatorem,czy pielęgniarka jest wszystkiemu winna? Znałem biednego chłopaka którego leczył lekarz, który powiedział że zabieg muszą przeprowadzić mu w wojskowym szpitalu we Wrocławiu ! Młody chłopak powiedział że nie ma pieniędzy aby tam pojechać ,lekarz mu dał ze swoich, na wyjazd.
~ 22-07-2015 23:06
Dlaczego szpital nie posiada DZIAŁU REHABILITACJIi po ciężkich operacjach ortopedycznych Odebrać Stoczniowcowi pieniadze i zorganizować w szpitalu rehab. Czy wiecie że w Stoczniowcu jest samoobsługa w stołowce??? Osoby przeważnie po 70-ce chore niedołęzne same muszą po II-gie do okienka potem zdac naczynia itd lub inni chorzy pomaga muszą A pielęgniarki to nie tylko nieroby ale tez pyskate wredne chamidła i to prawda że spia po nocach leniwe krowy Jak kto da 2 zł to juz za taką kwote coś zrobi .Są naprawdę obrzydliwe i znienawidzone .Nie było pozytywnych zdań o nich po 8 pobytach w szpitalu Jak chory o coś się upomni to zbiega się ich kilka i drą się na cały oddzaił jak przekupy kpiąc z chorego. Aż sie trzęsę jak wspomnę ten horror ,Gdzie jest NFZ i za co daje kase czy wie o ty
~Malant 22-07-2015 23:20
Ja z moim 4 letnim synem zostalam dwukrotnie ( wczoraj i dzis )odeslana z kwitkiem z oddzialu laryngologicznego. Pan ordynator dzis stwierdzil ze czterolatek to nie moze chorowac na zatoki . a lekarze z Wroclawia opisujac rezonans glowy pisal co chcia . Mimo skierowania do szpitala z dopiskiem pilne leczenie odsylaja do domu i rub co chcesz z chorym dzieckiem .
~student 22-07-2015 23:23
Powiem tak - odbywałem jakiś czas temu praktykę na SOR'ze w Jeleniej Górze i mogę śmiało powiedzieć, że jedynymi winnymi za kolejki, podejście personelu i wszystkie negatywne rzeczy są sami pacjenci. Założeniem SOR'u jest szybka diagnostyka(pobranie krwi do badań, ekg, wstępne badanie lekarskie - to wszystko robione było w ciągu 15-20 min od wejścia pacjenta do sali R, część chirurgiczna zostanie opisana w następnym komentarzu) - później przychodzi czas oczekiwania na: wyniki z laboratorium, wizytę lekarzy z poszczególnych specjalizacji do konkretnych badań ukierunkowanych danymi obrażeniami. Drugim założeniem SOR'u jest stabilizacja parametrów życiowych pacjentów aby móc ich przekazać na odpowiedni oddział.
~student 22-07-2015 23:33
I teraz proszę sobie wyobrazić, że na 10 pacjentów jest może 2 którzy rzeczywiście powinni trafić na SOR a reszta spokojnie mogłaby się udać do lekarza rodzinnego lub wezwać go do domu ewentualnie udać się do poradni specjalistycznej. Przewlekłe schorzenia, stare urazy i inne pierdoły, które mogą poczekać - oczywiście zdarzają się wyjątki pojedyncze, że pacjent rzeczywiście ma zawał czy udar ale to baaardzo rzadkie przypadki i widziałem może 1 lub 2. Gdyby ludzie choć trochę myśleli i używali mózgów częściej niż raz na godzinę to SOR wyglądałby zupełnie inaczej, niepotrzebne byłyby tabliczki informujące o możliwym czasie oczekiwania ponad 6h... Przed wizyta na SOR'ze warto się zastanowić czy z bolącą od 2 dni ręką nie da się wytrzymać do rana itd.
~student 22-07-2015 23:40
Część chirurgiczna - pacjent wchodzi, po wywiadzie lekarz decyduje co dalej - RTG, TK, szycie, gips czy wysłanie na jakiś oddział. Problem pojawia się gdy potrzebna jest konsultacja lekarza z oddziału a ten jest akurat na bloku operacyjnym lub nie może przyjść bo zajmuje się swoimi pacjentami na oddziale - czas oczekiwania wydłuża się do kilkudziesięciu minut a nawet 2h(tyle trwało najdłuższe zaobserwowane przeze mnie oczekiwanie na konsultację). Jedyne co może w tej sytuacji zrobić lekarz, to prosić o cierpliwość bo on nie może tego przyśpieszyć - i tu pojawiają się zgrzyty i nieporozumienia, pacjenci nakrecaja personel, Ci sie denerwują coraz bardziej i 10 pacjent zbiera na siebie kumulacje poprzedników...
~student 22-07-2015 23:44
Mam nadzieje, że co mniej oporni zrozumieją gdzie leży problem i następnym razem skierują swoje frustracje w odpowiednia stronę a nie będą odreagowywać na "najmniej" winnym oddziale. PS> Może warto byłoby zamieścić informację w poczekalni na temat tego jak wygląda droga od przyjęcia przez diagnostykę aż do opuszczenia szpitala? :)
~los starszego 23-07-2015 8:38
To chyba pomyłka. Tadziu Lewandowski jako członek Rady Społecznej czy jako pacjent geriatrii?
~piguła 23-07-2015 9:46
Letusia ciekawe w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym pracujesz? Dzięki takim gnidom jak ty niedługo pielęgniarka będzie się bała dotknąć pacjenta żeby potem nie musiała się miesiącami po sadach tułać i tłumaczyć dlaczego pacjentowi np. zrobił się stan zapalny po venflonie. Pracujemy na takim sprzęcie jaki zapewnia nam pracodawca, a że ten czasami chce zaoszczędzić i zamawia najtańszy to już nie nasza wina. W ostatnich latach spotykam się z coraz większą ilością odczynów zapalnych po venflonach ponieważ wielu pacjentów ma uczulenie na materiał z którego te są wykonane. Całe szczęście że pacjenci nie są tak wyrafinowani jak ty i idąc do szpitala nie myślą już o tym jakie mogą potem wyszarpać odszkodowanie.
~~~ do studenta 23-07-2015 11:10
Brawo za komentarz !! to jest to o czym wcześniej pisałam. Nic innego tylko typowo polskie CWANIACTWO !!! Pójdę na SOR to mnie tam szybko załatwią...ha ha więc tacy pacjenci powinni czekam po 12 godzin !!~!
~Letusia 23-07-2015 21:01
Nigdy nie pracowałam w żadnym towarzystwie ubezpieczeniowym i nie zamierzam tam pracować. Wiem, co mówię. Droga piguło, to nie o sprzęt chodziło, ale o sposób wykonania (bez właściwego odkażenia, kilkakrotne kłucie tym samym wenflonem). Wiem na czym polega praca pielęgniarki, mam siostrę w tym zawodzie.Pracuje w Poznaniu i ona właśnie pokierowała moimi działaniami. Brawa dla studenta za mądry wpis.
~Pracownik 23-07-2015 22:06
Student ma racje... Do tego zespol sor reanimuje zaintubowanego i nieprzytomnego a na triage pan z bolem glowy wyzywa sekretarke i ratowniczke, klnie jak szewc i wali w drzwi. Gdy juz wchodzi na sale r i ma okazje zglosic swoje uwagi lekarzowi nagle pokornieje i staje sie lagodny. Do tego po chwili zauwaza co sie dzieje dookola... Wiekszosc nerwow bierze sie z niewiedzy i braku zrozumienia ze sa bardziej chorzy i potrzebujacy. Kiedys byl obowiazek sluzby wojskowej a dzis kazdy powinien z miesiac popracowac w szpitalu... Najlepiej na sorze albo jeszce lepiej na oddziale paliatywnym... Tak w ramach szkoly zycia i poszanowania dla blizniego. Do tego chory system kaze priorytetowo traktowac pijakow, narkomanow ktorzy nieprzytomni sa traktowani jak pacjent z udarem lub zawalem.
~Pracownik cd 23-07-2015 22:17
Pijak sie przebudzi, zwyzywa ekipe ktora uratowala mu zycie, zazwyczaj jest nieubezpieczony i pierwsze co robi po wyjsciu to idzie sie znow napic.... I niektorzy tak po kilka razy w miesiacu potrafia.... Do tego smrod, wszy... Nigdy nie wiadomo czym sie mozna zarazic... Miejcie troche szacunku do naszej pracy ludzie! Albo odwage powiedziec nam to w twarz co tu piszecie, bo gdy potrzebujecie naszej pomocy to jestescie pokorni, uprzejmi i pelni zrozumienia czesto takze nam wspolczujecie ciezkiej pracy... Ja naprawde lubie swoja prace, mam poczucie bycia potrzebnym, daje mi duza satysfakcje widok osoby przywiezionej przez karetke w kiepskim stanie wychodzaca potem o wlasnych silach. To najwieksza nagroda a wasze komentarze to wiadro pomyj bo tak sie przyjelo..
~Pracownik cd2 23-07-2015 22:26
Zrozumcie ze bywamy zimni, czasem szorstcy i stanowczy bo mamy jasne zadania i do tego odpowiedzialne. Do tego tony papierow i wpisy do komputera. Pacjent ma wrazenie ze jest z boku, niewazny i nieistotny. Czesto uzywamy slangu i skrotow a kiedy mozna to odpoczywamy i nikomu nic do tego bo za chwile moga wjechac trzy karetki. Niektorzy z nas musza pracowac na kilka etatow bo zarobki sa marne. Czesto po 12h w jednym miejscu idzie sie prosto na kolejne 12h w innym. Rozmawiamy tez ze soba o roznych sprawach prywatnych i zartujemy bo inaczej bysmy zwariowali. Ludzie to jednak widza to jako lenistwo, olewactwo i picie kawki.... Ludzie! Ogarnijcie sie ... Jestesmy ludzmi a nie maszynami. A podobno wiekszosc was to chrzescijanie a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien...
~Pracownik cd3 23-07-2015 22:39
Do tego pana co to przyszedl w nocy o 1szej i do rana nikt sie nie zainteresowal. Panie... Jestes pan baran i mozesz pisac ksiazki podobne do tworczosci lema. W nocy gdy ktos sie zglasza lub przyjezdza karetka to pomoc jest natychmiastowa... Wychodzi sie z zalozenia ze jesli ktos sie zglasza w nocy to jest to powazna sprawa... Czesto jednak tak nie jest i ktos sie oburza ze zostaje wyslany do nocnej opieki poz.... A ten ktos z zatorem plucnym co przyszedl i czekal 4 godziny.... Serio? Po 2ch bysmy pana nakryli przescieradlem od gornej strony, zawiezli do prosektorium i czekali na prokuratora... Jesli ktos chce sie wdawac w polemike to zapraszam na sor, albo na kilka dni wolontariatu. Anonimowo w internecie wyglada to niedorzecznie, ot frustracja niedowartosciowanych osob.
~ 24-07-2015 10:05
Ja podpisuję się pod wpisem pracownika....
~beta 24-07-2015 11:05
BRAWO !! BRAWO !!! dla Pracownika. Po studencie drugi bardzo mądry wpis. Brakuje tu takich ludzi, którzy potrafią profesjonalnie i merytorycznie coś skomentować, bo cała reszta to po porostu wylewanie pomyj gdzie się da i na kogo się da, a na lekarzy to najchętniej.
~WZUD 24-07-2015 15:58
A co robi pani dyrektor Beata B ,to ona doprowadziła do takiej zapasci szpital ,.A parking płatny przy szpitalu to dopiero dojenie chamskie ludzi .Tej pani trzeba dziękowac za to co jest w szpitali.
~młodamama 24-07-2015 23:02
w trudnej sytuacji z moim malutkim dzieciatkiem znalazłam się na patologii noworodka, gdzie spędziłam dwa tygodnie. pielęgniarki i lekarze byli dostepni, chętni w udzielaniu pomocy i rad dla młodej mamie. nie wszystkie oddziały są złe.
~wydojony przez obecną władzę 25-07-2015 7:23
GOowno to bardzo smaczna potrawa dla much a przecież szpital to najlepsza propagada przedwyborcza rejonowych polityków różnej muchomaści .STARE CHWYTY PRZEDWYBORCZE SĄ NUDNE DLA KONESERÓW. WYMYŚLCIE NOWE CHWYTY PROPAGANDY. SZPITAL JEST Z NAKOMITY Z NORMALNYMI LUDŹMI.BYLEM PO WYPADKU TO MNIE NA WYLOT PRZEBADALI.TERAZ WIEM ZA CO PŁACIMY 9% NA LECZNICTWO.CIESZMY SIĘ ZE MAMY ZNAKOMITYCH SPECJALISTÓW DO TEJ KLASYURZĄDZEŃ.d...ń MASZYNY NIE URUCHOMI .TAKA RZECZYWISTOŚĆ.POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZPITALA.ZYSKI Z PARKINGU POWINY ZASILAĆ SZPITAL TO BYŁOBY W MIARĘ NORMALNIE.
~GGGGG 28-07-2015 14:43
Ja tam pracuje tam jest syf kila i mogila pielegniarki nie wszystkie bez uczuc sam sie czlowieku lecz bo ci oni nie pomoga wiecej niech zatrudnia administracji to nie bendzie zadluzenia robia cale rodziny poczawszy od salowej skonczywszy na dyrekcji
~plisa 30-07-2015 13:10
Podpisuję się pod większością zaznaczonych wyżej opinii. Leżałam swego czasu na ortopedii, operacja zakończyła się po kolacji, niestety, nie odbyło się" bez zwrotu". I co? Pielęgniarka stwierdziła, że mam poczekać do rana na salową, bo do niej takie sprawy nie należą!!! I powinnam w tych wymiocinach bez problemu tych parę godzin wytrzymać!!! A SOR - tam przyjmowani są głównie osoby pod wpływem przywiezione przez policję ew. przez karetkę, reszta łaskawie siedzi parę godzin w kolejce. Nie chce mi się nawet pisać o innych sprawach ...
~ja 13-08-2015 15:14
Dlaczego nie rozliczają ludzi którzy za te dlugi są odpowiedzialni.administracje zredukować do minimum a zwiększyć personel medyczny.pielegniarki za marne pieniądze robia.wszyscy maja dosyc.chetnych nie ma.mlodych nie widać.wybieraja studia gdzie jakieś perspektywy są.a w tym zawodzie pracuje sie dla idei.doszly jeszcze komputery a gdzie czas dla pacjenta.oby przyszedl jakiś z pomyslem dyrektor.
~ 16-07-2016 19:57
Teraz w szpitalu jest jeszcze gorzej niż w 2015.SOR bez zmian!
~ANTRAX 2-08-2016 19:52
polecenie sluzbowe - wszyscy co popieraja mnie w walce z elita wcskj nie dajcie sobie zamknac ust bo co wam zrobia, straszyc to sobie moga babcie pradem, taka jedna ,,M'' bitwe wygrala - ale na wojnie polegnie jest zacienka w matematyce o algorytmach to nie ma pojecia ze istnieja, jak bog w niebie dawal rozum to chyba zaspala, jednym zdaniem zle trafila, zwalniajac mnie: przez 4-lata nic sie nie dowiedziala o mnie, ja w ciagu godziny wiedzialem wszystko od ,,a do z'' ja inaczej postrzegam swiat cyfrowy bity i kubity, czekam na to jedno slowo co mi sie nalezy i moze odpuszcze narazie pisze robaczko-trojana ktory zrobi wrazenie na serwerach, az rdzenie wyskocza z procesora z wrazenia, to tyle do nastepnego...
~Xxxxxxxx 12-03-2018 13:46
SOR to jedno wielkie dziadostwo,zeby od godz 19 w niedziele do 16 w poniedzialek prowadzic diagnostyke. Bez szklanki wody. Znieczulica.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group