Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 6277
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jeleniogórski działacz Ruchu Palikota przechodzi do SLD

Sobota, 25 lutego 2012, 8:46
Aktualizacja: 13:22
Autor: Accipiter
Jeleniogórzanin Mariusz Grzegorczyk z Ruchu Palikota, wraz z innymi działaczami tej partii, przechodzi do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Argumentuje swoją decyzję, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu.

Jak twierdzi Mariusz Grzegorczyk, został „porwany przez ideę”, którą Janusz Palikot przedstawił podczas kongresu założycielskiego swego ruchu 2 października 2010 roku. Wtedy wszyscy uczestnicy tego spotkania otrzymali wówczas znaczki „Stop obłudzie”. – Te znaczki miały być symbolem nowej partii, że będziemy tworzyli coś, czego jeszcze w życiu politycznym Polski nie było. Dzisiaj wiem, że Ruch Palikota zamiast ruchem obywatelskim stał się prywatną partią Janusza Palikota - oświadcza.

Według opinii Mariusza Grzegorczyka, partia Ruch Palikota nie powstała w Sali Kongresowej, a została ona zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska. Jego zdaniem, wszystkie akcje, które Ruch Palikota wykonywał (np. dotyczące zdjęcia krzyża w sali sejmowej) i wykonuje do tej pory, mają „przykryć” problemy rządu, a pełen schemat działania zawarty jest w książce „Ja Palikot”.

Mariusz Grzegorczyk jednocześnie wyznał, że dziś jedyną prawdziwą lewicą jest SLD, dlatego też postanowił zmienić partyjne barwy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group