Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2482
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska policja ruszyła z programem „Alfa”

Piątek, 7 października 2016, 12:06
Aktualizacja: 22:06
Autor: 112
Jelenia Góra: Jeleniogórska policja ruszyła z programem „Alfa”
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Od października jeleniogórscy policjanci ruszyli z wojewódzkim programem edukacyjnym pn. „ALFA”, ukierunkowanym na podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W Miejskim Przedszkolu im. „Kubusia Puchatka” oraz w Niepublicznym Przedszkolu Językowym „Happy Kids” w Jeleniej Górze, odbyły się wczoraj (6.10) pierwsze takie zajęcia z dziećmi.

Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wykazywały dużą wiedzę w zakresie omawianych zagadnień. Policjantka prowadząca zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, poruszała zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia.

- Dzieci przyswajały wiedzę dotyczącą m.in. tego, jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek. Pomagała im w tym kolorowa tablica obrazująca poszczególne sytuacje. Dzieci wcieliły się też w rolę policjanta przyjmującego zgłoszenie i osoby, która znalazła pozostawioną, podejrzaną torbę. W ten sposób mogły też m.in. utrwalić wiedzę o tym, jakie informacje należy w sytuacji zagrożenia przekazać służbom – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Kolejne szkolenia w Jeleniej Górze zaplanowano: we wtorek (11.10) w Przedszkolu „Stokrotka” oraz w czwartek (13.10) w Przedszkolu „Tuptuś” .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group