Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5401
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JBO: Czas na wnioski

Sobota, 23 czerwca 2018, 8:57
Aktualizacja: Niedziela, 24 czerwca 2018, 9:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: JBO: Czas na wnioski
Fot. Przemek Kaczałko
Do 1 lipca można składać wnioski do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Poza kampanią informacyjną Urzędu Miasta, o dotarcie do potencjalnym wnioskodawców postarał się Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, który zorganizował spotkanie z przedstawicielkami urzędu.

Aktualna edycja budżetu obywatelskiego w Jeleniej Górze będzie ostatnią z tak niską pula środków do podziału - od nowej kadencji, dzięki znowelizowanej przez parlament ustawie, miasta na prawach powiatu będą miały obowiązek przeznaczenia na ten cel minimum 0,5 proc. wydatków, co w przypadku naszego miasta może dać ok. 2 miliony złotych.

Władze Jeleniej Góry zdecydowały, że na 2019 rok do podziału będzie 1 milion, a dokładniej po 200 tysięcy złotych na 4 obszary miasta (w sumie 800 tys. zł) na projekty inwestycyjne oraz 200 tys. na projekty "miękkie" (np. organizacja imprez, zawodów).

W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy ul. Muzealnej 9A wzięli udział przede wszystkim seniorzy, którzy w przeciwieństwie do młodzieży, od powstania budżetu obywatelskiego, są bardzo aktywni w tej kwestii.

- Zorganizowaliśmy takie spotkanie, bo to bardzo interesujący temat dla mieszkańców. Seniorzy to najaktywniejsze osoby w Jeleniej Górze i ich zainteresowanie tematem nas nie dziwi - powiedziała Małgorzata Konarkiewicz, animator i doradca w OWES.

Po raz pierwszy zdarzyło się, że ktoś spoza Urzędu Miasta zorganizował takie spotkanie, za co wdzięczne są przedstawicielki Wydziału Rozwoju, odpowiedzialnego za organizację JBO.

- Dziękujemy za zaproszenie, to bardzo fajna inicjatywa - podkreśliła Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju. Jak dodaje, zainteresowanie kolejną edycją już jest, od 18 czerwca można logować się do systemu i składać wnioski - ostateczny termin do końca dnia 1 lipca.

W trakcie spotkania wyjaśniono zgromadzonym jakie są wymagania, terminy dotyczące wniosków. Organizatorzy (OWES) zapewnili jednocześnie, że w razie potrzeby są do dyspozycji i mogą pomóc przy wypełnianiu i składaniu wniosków, zatem seniorzy, którzy mają pomysł, ale nie czują się na siłach w elektronicznej rejestracji poprzez stronę internetową, mogą się do nich zgłosić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group