Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2537
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Jarmark Świętojański pod Szrenicą – jutro

Piątek, 19 czerwca 2015, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: MOKSiAL
Szklarska Poręba: Jarmark Świętojański pod Szrenicą – jutro
Fot. Organizator
Dobre regionalne jedzenie, prace lokalnych artystów i ciekawe warsztaty czekają 20 czerwca na Skwerze Radiowej Trójki podczas Jarmarku Świętojańskiego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

W wigilię letniego przesilenia Słońca od godziny 11:00 do 18:00 na skwerze staną stoiska ze swojskim jadłem. Skosztować będzie można m.in. : miodów, nalewek, swojskiego chleba, polewki Nagórzańskiej, zawijańca na podpłomyku, ziemniaków zapiekanych w piecu chlebowym z gzikiem i wielu innych kulinarnych ciekawostek. Tego dnia oczy ucieszy wystawa prac Grupy Artystycznej Pi-art.

Zobaczymy m.in. dequpage Heleny Wiśniewskiej, akwarele Monika Barabasz - Kwaśniak , ceramikę Olga Orlińskiej Szczyżowskiej , drewniane anioły i ptaki Beaty Makutynowicz. Poza tym wystawione zostaną wyroby rękodzielnicze i produkty regionalne jak np. maść ze stokrotki.

W godzinach 14:00-18:00 organizatorzy zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach. Z MOKSiAL przygotujecie się do Nocy Kupały tworząc wianki podczas warsztatów florystycznych. Kto woli kwiaty w nieco trwalszej formie będzie miał szansę namalować je na szkle. W noc letniego przesilenia słońca przydadzą się również świeczki, robione pod okiem instruktora podczas warsztatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group