Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8464
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowicki Notes Kulinarny – start

Niedziela, 8 kwietnia 2018, 9:22
Aktualizacja: 17:50
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Janowicki Notes Kulinarny – start
Fot. Użyczone
W Świetlicy „Rudawy” rozpoczęto realizację kolejnego projektu w ramach programu "Dolnośląskie Granty" pod nazwą: Janowicki Notes Kulinarny. Pierwszy warsztat regionalny odbył się pod znakiem kiszonek oraz blinów.

Zajęcia poprowadziła Anna Rumińska, członkini międzynarodowego ruchu Slow Food i przewodnicząca jego regionalnego oddziału, kooperatywy konsumenckiej "Slow Food Dolny Śląsk", zajmująca się mecenatem i edukacją w zakresie ochrony i promocji dziedzictwa kulinarnego Dolnego Śląska.
W części wprowadzającej dorośli uczestnicy projektu usłyszeli m.in. niezwykle ciekawe informacje na temat zdrowej, nieskażonej żywności oraz mieli okazję skosztować trzech warzyw nieuprawnych: ziarnopłonu wiosennego, czosnku dziwnego oraz podagrycznika pospolitego.

W kolejnej części warsztatów do zajęć dołączyły dzieci i wspólnie, w międzypokoleniowym gronie, przygotowano kilka rodzajów blinów z mąki gryczanej oraz żytniej z dodatkiem ziół, smażonych na patelni oraz pieczonych w piekarniku. Finałem spotkania była wspólna biesiada. Na stołach poza blinami pojawiły się naturalne kiszonki z kapusty białej, czerwonej, z buraków, dyni, marchewki, ogórków oraz fasolki szparagowej. Kolejną nowością dla uczestników warsztatów był niezwykle smaczny sos przygotowany z miodu i oleju lnianego.

Projekt pn. „Janowicki Notes Kulinarny” jest dofinansowany w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
223
Nigdy
21%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group