Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9497
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Janowice Wielkie mają za co naprawiać szkody po powodzi

Poniedziałek, 18 marca 2013, 7:46
Aktualizacja: 9:55
Autor: Mea
Region: Janowice Wielkie mają za co naprawiać szkody po powodzi
Fot. Archiwum Gminy
Wójt Gminy Janowice Wielkie odebrał w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu promesę na 5 milionów złotych, w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. – Pieniądze przeznaczymy na usuwanie skutków powodzi, która nawiedziła Janowice Wielkie w lipcu 2012 r. – powiedział Kamil Kowalski, wójt Janowic Wielkich.

W zeszłym roku Gmina Janowice Wielkie ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych odbudowała dwa odcinki dróg gminnych, dwa mostki, infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną w Komarnie oraz 1,5 km drogi gminnej w Trzcińsku na łączną kwotę 1,5 miliona złotych.

Ponieważ nadal wiele dróg w gminie jest w kiepskim stanie, wójt wystąpił o promesę w wysokości 9 mln zł. Przyznano 5 mln zł.

- Pieniądze przeznaczymy na: odbudowę zrujnowanej drogi gminnej w górnym Radomierzu oraz ulic Pionierskiej i Demokratów wraz z tzw. łącznikami w Janowicach Wielkich. Ponadto zostanie zrobiony remont izolacji, drenażu, odprowadzania wód opadowych, murów oporowych i ścian nośnych Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich – mówił wójt.

To jednak nie koniec dotacji. - Wystąpiliśmy do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o środki na odbudowę zalanej w lipcu 2012 kotłowni szkolnej. Na to zadanie została nam przyznana bezzwrotna dotacja w wysokości 500 tys. oraz pożyczka w wysokości 400 tys. Z budżetu gminy dołożymy w tym roku około 100 tys. wkładu własnego – dodał.

Prace w gminie maja ruszyć w maju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
847
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group