Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7831
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: “Janowianki 2014” rodzinnie, muzycznie, na sportowo

Czwartek, 3 lipca 2014, 6:52
Aktualizacja: Piątek, 4 lipca 2014, 8:16
Autor: Manu
Janowice Wielkie: “Janowianki 2014” rodzinnie, muzycznie, na sportowo
Fot. Org
W Janowicach Wielkich na terenie Pałacyku Trzcińsko już po raz czwarty “Janowianki”, czyli Święto Gminy Janowice Wielkie, upłynęły pod znakiem wielkiej biesiady ze sportowymi rozgrywkami i artystycznymi występami. Miały miejsce także wybory Miss Ziemi Janowickiej 2014. W organizacji dorocznej imprezy aktywny udział brali: Urząd Gminy Janowice Wielkie, Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości, Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach Wielkich oraz Fundacja Przystanek Dobrych Myśli.

Po uroczystym otwarciu “Janowianek 2014” przez wójta Janowic Wielkich - Kamila Kowalskiego, miejscowi zawodnicy wystartowali w Biegu Janowickim. Sportowych emocji dostarczył mieszkańcom Janowic Wielkich również turniej piłki siatkowej oraz turniej badmintona.

Imprezę uświetnił występ kabaretu Bella Mafia, młodzieży z Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich oraz koncerty zespołów ludowych z terenu gminy: Bolczowian i Rudawian. Do późnych godzin nocnych uczestników bawił zespół “Forte”. Dodatkową atrakcją nie tylko dla dzieci były warsztaty filcowania, lepienia z gliny i origami oraz dmuchany zamek i kule wodne, a także stoisko z produktami lokalnymi wystawione przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Ducha Gór.

Przygotowano też pokaz sprzętu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Wielkich. Strażacy zaprezentowali też widowiskowe akcje i możliwości armatki wodnej.

Wybory Miss Ziemi Janowickiej to konkurs piękności, który towarzyszy “Janowiankom” od początku ich istnienia. Podobnie jak co roku – ściągnął tłumy miłośników kobiecego wdzięku. W konkursie oceny przydzielało specjalne jury. W finale do tytułu najpiękniejszej awansowało pięć kandydatek: Katarzyna Kozak, Magdalen Kopiec, Monika Chorąży, Zita Brejwo i Agnieszka Sobierajska. W tym roku za najpiękniejszą uznano Katarzynę Kozak, tytuł I Wicemiss otrzymała Magdalena Kopiec, a tytuł II Wicemiss i tytuł Miss Publiczności zdobyła Monika Chorąży. Ogłoszono także wyniki konkursu na najpiękniejsze obejście i najpiękniejszy wianek. Zabawę podsumowała tradycyjna potańcówka, która zakończyła się ok. 1-ej w nocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group