Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 11 marca
Imieniny: Benedykta, Ludosława
Czytających: 11279
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Integracyjny projekt kowarskich szkół

Środa, 30 stycznia 2019, 7:14
Aktualizacja: Czwartek, 31 stycznia 2019, 6:22
Autor: WAC
Kowary: Integracyjny projekt kowarskich szkół
Fot. WAC
W kwietniu tego roku, w kowarskich szkołach ruszy realizacja wspieranego ze środków unijnych projektu edukacyjnego „Widziane obiektywem, przebyte szklakiem, wspólnie zatańczone a na koniec wyrzeźbione”.

Celem projektu jest integracja wszystkich kowarskich szkół (Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących) ze szkołami z partnerskiego miasta Vrchlabi. Wachlarz działań planowanych w jego ramach jest bardzo szeroki - łączy w sobie sport i sztukę, dodatkowo poszerzony został o turystykę, fotografię i muzykę. W programie są m.in.: wycieczki, obozy sportowe, rajdy po górach, wizyty w muzeach, warsztaty fotograficzne, zajęcia plastyczne. Dodatkowo do kowarskich szkół kupione zostaną profesjonalne aparaty fotograficzne oraz oprogramowanie.

Projekt realizowany będzie w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 12,3 tysiąca euro.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
561
Bardzo dobry pomysł
63%
Jestem przeciwny/a
30%
Nie mam zdania
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz drętwienie rąk? Nie bagatelizuj tego sygnału
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Kultura
Spiżarnia i ich pieśni karkonoskie
 
Muzeum Karkonoskie
Legenda i historia Kunegundy. Nowy cykl wykładów w Muzeum Karkonoskim
 
Jelenia Góra - KARR
Spotkanie z samorządowcami w KARR S.A.
 
Uzdrowisko Cieplice
Leczenie rozcięgna w Uzdrowisku Cieplice
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group