Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3797
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Indianie w piątek

Sobota, 29 sierpnia 2009, 0:16
Aktualizacja: 0:18
Autor: NAT
Jelenia Góra: Indianie w piątek
Fot. NAT
Dziś minął przedostatni dzień warsztatów plastycznych „Indiańskie Lato” odbywających się od pięciu dni w Biurze Wystaw Artystycznych pod czujnym okien pani Joanny Kowalczyk oraz Grzegorza Jędrasiewicza.

Zajęcia rozpoczęto od odczytania legendy indiańskiej o powstaniu powodzi. Opowiadał pan Grzegorz, który potrafi podczas opowiadania słuchaczom konkretnej historii sprawić, że każde dziecko staje się uczestnikiem właśnie tej sytuacji.

Następnym elementem dzisiejszych warsztatów było wprowadzenie w temat zależności między kamieniem, a Indianami. Indianie traktowali kamienie jako amulety posiadające za sobą wiele przeżyć i przygód. Przystawiali je do uszu i wysłuchiwali co mają do opowiedzenia, jaką ciekawą historię im przekażą.

Później je chowali do specjalnych woreczków i trzymali wierząc, że przyniosą im szczęście. Tak zrobili i nasi mali bohaterowie „Indiańskiego Lata”. Każdy z nich wybrał sobie własny kamień i dokładnie przysłuchiwał się opowieści jaką ma do przekazania.

Potem uczestnicy wykonali prace plastyczne oddające treść powieści. Dzieci starannie i z wielka uwagą malowały obrazy z życia ich małego przyjaciela, a następnie malowały gi i wsadziły do woreczka wykonanego z tkaniny.
Teraz każdy mały Indianin posiada własny amulet będący przepustką do szczęśliwego życia w przyszłości.

Zajęcia plastyczno-rekreacyjne będą trwać do jutra w Biurze Wystaw Artystycznych przy ulicy Długiej 1. Wstęp wolny.

Zajęcia odbywają się w godzinach:

I grupa – 9.30 – 11.30
II grupa – 12.00 – 14.00

A już 31 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż prac uczestników warsztatów „Indiańskie Lato”. Wystawa potrwa do 2 września w Galerii Sztuki BWA, ul.Długa 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group