Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6916
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracja 36. MFTU

Sobota, 21 lipca 2018, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2018, 6:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracja 36. MFTU
Fot. Tomasz Raczyński
W piątkowy wieczór (20.07) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zainaugurowano 36. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Najstarsza tego typu impreza w Polsce rozpoczęła się od pokazu ognia i przedstawienia Teatru Ósmego Dnia.

Licznie zgromadozna publiczność udowodniła, że festiwal teatrów ulicznych to impreza, na którą z utęsknieniem czeka mnóstwo jeleniogórzan, ale równie chętnie przybywają na nią osoby spoza miasta. Na początek przed widzami stanął dyrektor Teatru im. C.K. Norwida Tadeusz Wnuk oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Panowie życzyli wszystkim pozytywnych wrażeń i świetnej zabawy, zapraszając na trzy dni festiwalu. Po oficjalnych przemówieniach, żonglerką z udziałem ognia i materiałów pirotechnicznych przez kwadrans popisywali się członkowie zespołu Flow Fireshow, którzy zaprezentowali program pt. Wielki Gatsby. Następnie przyszedł czas na gwiazdę pierwszego dnia festiwalu.

Jak opisują organizatorzy, SUMMIT 2.0. to przedstawienie, które pokazuje celebrytów jako władców świata, którzy bawią się kosztem innych i decydują o ich losach. Niechętnie dopuszczają do swojego grona obcego przybysza, lecz w końcu zapraszają go na ucztę, której głównym daniem jest żywy człowiek podzielony na tusze. W rękach bohaterów pojawiają się dziecięce pistolety, rozpoczyna się wojenka jak z gier komputerowych. W efekcie kolorowy świat zmienia się w prawdziwą rzeczywistość wojenną. Żart zostaje zastąpiony agresją. Światu rządzących przeciwstawiony zostaje świat ludzi młodych, którzy wybierają inne życie. Sceny spektaklu nawiązują do legendarnych filmów Luisa Buñuela „Dyskretny urok burżuazji” i „Widmo wolności”. Summit 2.0 to monumentalne, plenerowe przedstawienie, które wykorzystuje ruchome obiekty.

Program na sobotę, 21.07:
16:00 Teatr Szczęście – Polska – „Ale Cyrki”
17:00 Theater Irrwisch - Austria– „Nujork Denzing Kwiin”
18:00 Luigi Ciotta – Włochy – „Tutti in Valigia”
19:00 Theater Irrwisch – Austria – „Mudjumping”
20:00 V.O.S.A Theatre – Czechy – parada od Bramy Wojanowskiej na Plac Ratuszowy
20:20 V.O.S.A Theatre – Czechy – “High Dreaming”
21:30 Teatr HoM – Polska – „Golem Godula”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group