Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7215
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hotelarski bój o prestiż i zwolnienie z egzaminu

Czwartek, 12 stycznia 2012, 7:53
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2012, 8:18
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Hotelarski bój o prestiż i zwolnienie z egzaminu
Fot. Robert Ignaciak
Trzydziestu sześciu uczniów z województwa dolnośląskiego i opolskiego zasiadło wczoraj do etapu okręgowego IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która już tradycyjnie odbyła się w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze.

Do rozwiązania uczniowie mieli 80 pytań z zakresu hotelarstwa, marketingu usług hotelarskich, obsługi konsumenta oraz ekonomii i prawa w hotelarstwie. W tym roku temat przewodni olimpiady brzmiał: „Usługi dodatkowe jako czynnik atrakcyjności oferty obiektów noclegowych”.

W latach poprzednich uczennice jeleniogórskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych zajmowały czołowe miejsca. Stąd presja na tegorocznych uczestniczkach: Wiktorii Dwojak, uczennicy klasy IV oraz Joannie Lewandowskiej z klasy III. Dziewczyny solidnie przygotowywały się do olimpiady i mają nadzieję na miejsca w czołówce, ale przyznają, że utrzymanie poziomu swoich poprzedniczek: Angeli Mruk i Pauliny Kurpiel, nie będzie łatwe.

Wiktoria obawiała się nowinek, których w świecie hotelarskim jest dużo, a informacje na ich temat w różnych źródłach bardzo się od siebie różnią. Stres przeżywały też Edyta Zielińska z Polkowic czy Justyna Kocur z Lubania, które przyznały, że najbardziej obawiają się zawodniczek z Jeleniej Góry.

Wyniki okręgowego etapu poznamy pod koniec stycznia. Najlepsza trzydziestka z ośmiu okręgów z całej Polski zakwalifikuje się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu. Jest o co walczyć. Laureaci i finaliści zostaną bowiem zwolnieni z etapu pisemnego czerwcowego egzaminu zawodowego.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, jako jedna z ośmiu szkół w całej Polsce, już po raz czwarty został wytypowany do zorganizowania etapu okręgowego dla województwa dolnośląskiego i opolskiego.
- Bardzo cieszymy się z tego, że kolejny rok z rzędu poproszono nas o organizację tej olimpiady. Jest to dla nas wyraz szacunku i zaufania, ale i dowód uznania. W latach poprzednich nasze uczennice osiągały bowiem bardzo wysokie wyniki finałowe. Szkoła została też doceniona w rankingu „Perspektyw”, w którym wśród techników zajęliśmy II miejsce na Dolnym Śląsku - mówi Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Nad przebiegiem olimpiady czuwały Barbara Cymańska-Garbowska (sekretarz komisji), Irena Oleńkiewicz, Maria Witkowska, Edyta Judzińska i Martyna Gralak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group