Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 6915
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Haszysz za miliony przejęty

Wtorek, 2 marca 2021, 9:00
Autor: WAC
Region: Haszysz za miliony przejęty
Fot. CBŚP
Blisko 150 kilogramów haszyszu o czarnorynkowej wartości pona 8 milionów złotych przejęli funkcjonariusze z wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Na terenie powiatu nyskiego policjanci CBŚP przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 27 lat. W momencie wejścia policjantów do obiektu, mężczyźni chcieli odjechać pojazdem, w którym znajdowało się siedem toreb wypełnionych blisko 150 kg haszyszu. Towar został zabezpieczony i przekazany do analizy laboratoryjnej.

Z szacunków śledczych wynika, że taka ilość narkotyków mogłaby pozwolić na przygotowanie nawet 150 tys. działek dilerskich, o wartości ponad 8 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że narkotyki miały trafić do obrotu na terenie Polski, ale część mogła być również przeznaczona na rynek Europy Zachodniej.

Zatrzymanych doprowadzono do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków, za co może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Decyzją sądu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
4
17%
Smuci
1
4%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group