Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko

Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 14:07
Aktualizacja: Środa, 26 grudnia 2018, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia harcerze Hufca Karkonoskiego zaprosili mieszkańców na mszę św. i przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Mimo kiepskiej pogody, nie brakowało chętnych do stworzenia kręgu i odbioru płomienia pochodzącego z Betlejem.
Ogień wieczny, który płonie w grocie narodzenia pańskiego w Betlejem, raz w roku jest pobierany przez skautów austriackich i rozwożony po świecie. Do Polski trafił na uroczyste przekazanie w Zakopanem, gdzie przekazali je skauci słowaccy, a do nas trafił od chorągwi dolnośląskiej - odebraliśmy je w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu, podczas dużej uroczystości na Ostrowie Tumskim w katedrze św. Jana Chrzciciela - opisywał drogę, jaką przebyło światełko do Jeleniej Góry Robert Zapora, komendant Karkonoskiego Hufca ZHP.

Jak tłumaczą organizatorzy, światełko ma łączyć zwaśnionych, a przyjaciół wzmacniać.

Tak też jest w tym roku, ZHP rozprowadza światełko wspólnie z Caritas Polska i pokazujemy, że jesteśmy razem. Idea jest taka, że powinno płonąć nieprzerwanie do Wigilii i wtedy zwiastuje to szczęście - dodał R. Zapora.

Dla zgromadzonych zagrał i zaśpiewał Harcerski Zespół Muzyczny "C-haos". W uroczystości - poza harcerzami - wzięli udział chętni mieszkańcy Jeleniej Góry z prezydentem Jerzym Łużniakiem i jego zastępcą - Konradem Sikorą.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group