Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7880
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerze na rowerach, czyli… dzień cyklisty

Poniedziałek, 23 września 2019, 12:05
Aktualizacja: Czwartek, 26 września 2019, 22:34
Autor: RB
Jelenia Góra: Harcerze na rowerach, czyli… dzień cyklisty
Fot. RB
Slalom rowerowy, trasa MTB, najwolniejsza jazda na czas – to tylko niektóre konkurencje imprezy pn. Harcerski Dzień Cyklisty, która odbyła się w minioną sobotę (21 września) na jeleniogórskich błoniach.

Udział wzięło w niej ponad 200 osób. W zdecydowanej większości byli to jeleniogórscy harcerze z Karkonoskiego Hufca ZHP. – Postanowiliśmy się trochę rozruszać – przyznał hm. Robert Zapora, komendant hufca. – Dobry harcerz to m.in. sprawny fizycznie harcerz.
Okres letni dla druhen i druhów z jeleniogórskiego hufca był bardzo pracowity. W lipcu harcerze wyjechali na obozy, w sierpniu odbyły się kursy funkcyjnych, a tydzień temu nasi harcerze zorganizowali Rajd Granica, w którym wzięło udział ponad tysiąc osób.
Sobotnia impreza z kolei połączona była z inauguracją roku harcerskiego. – Dzisiaj spotykamy się na sportowo, bo chcemy pokazać, że harcerstwo to także ruch na świeżym powietrzu – mówi hm. Robert Zapora. – Dlatego nie tak dawno mieliśmy mistrzostwa w piłkę nożną, w czerwcu odbyły się zawody w marszach na orientację, a teraz przesiedliśmy się na rowery. To nie koniec, w tym roku planujemy jeszcze kilka wycieczek pieszych i rowerowych – wymieniał komendant. Dodał, że w najbliższym czasie drużynowi zostaną przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - Po to, by mogli bezpiecznie prowadzić wycieczki rowerowe – dodał komendant hufca.
Oprócz konkurencji czysto sportowych, podczas sobotniej imprezy odbył się apel rozpoczynający rok. Całość zakończyła się obiadem.
Impreza pn. Harcerski Dzień Cyklisty odbyła się w ramach projektu „Rowerowy Zawrót Głowy” dofinansowanego z Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Patronat medialny: Muzyczne Radio oraz portal Jelonka.com.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group