Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8065
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Góry połączyły dzieci z Czech i Polski

Czwartek, 19 marca 2009, 9:23
Aktualizacja: 9:23
Autor: TEJO
REGION: Góry połączyły dzieci z Czech i Polski
Fot. Organizator
Międzysąsiedzka współpraca zaprzyjaźnionych gmin nie musi ograniczać się do rautów i gabinetowych spotkań włodarzy. Widać to na przykładzie Starej Kamienicy, która wspólnie z czeskim Korenovem przygotowała warty nagłośnienia projekt.

W miniony wtorek miało miejsce urooczyste otwarcie wystawy prac artystycznych dzieci czeskich i polskich pod wspólnym tytułem „Izery w oczach dzieci. Gmina Stara Kamienica współpracuje z partnerską gminą Korenov w Czechach od siedmiu lat.

W ramach wspólnej realizacji projektu pod tytułem „Kalejdoskop kultury izerskiej” gościliśmy 38 osobową grupę dzieci wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej w Korenovie (klasy I-V). Czeskie dzieci zaprezentowały w świetlicy wiejskiej w Barcinku przedstawienie teatralne o Jasiu i Małgosi, a polskie dzieci zaprezentowały krótkie pokazy tańca hip-hop oraz disco – poinformował Adam Spólnik, koordynator projektu.

200 osobowa widownia nagrodziła występujących oklaskami. Goście odwiedzili bazę agroturystyczną „U Haneczki” w Barcinku, gdzie po poczęstunku bawili się wspólnie przy mini-dyskotece. Starosta Korenova Marek Lubos oraz wicestarosta Stanislav Pelc rozmawiali z Wojciechem Poczynkiem, wójtem gminy Stara Kamienica o dalszej partnerskiej współpracy.

Kolejnymi spotkaniami w ramach realizowanego projektu będą dwie wystawy prac artystycznych oraz imprezy muzyczne. Przygotowywany jest śpiewnik najpopularniejszych piosenek biesiadnych czeskich i polskich, które będą wspólnie wyśpiewane.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska, Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa oraz budżetu państwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group