Środa, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 6053
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głuszce i ogród botaniczny. Więcej atrakcji Jagniątkowa

Sobota, 23 kwietnia 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Głuszce i ogród botaniczny. Więcej atrakcji Jagniątkowa
Fot. TEJO
Karkonoski Park Narodowy w porozumieniu z samorządem jeleniogórskim zamierza wzmocnić atrakcyjność Jagniątkowa, najbardziej odległej od centrum i najwyżej położonej części stolicy Karkonoszy.

Dziś w Jagniątkowie jedyną atrakcją jest Muzeum Miejskie Dom Gerharta Hauptmanna. Oczywiście – dla turystów magnesem są także piękne tereny, gdzie można udać się na niepowtarzalne wycieczki. Ale czy to wystarczy? Mieszkańcy tej części Jeleniej Góry wciąż czują się niedowartościowani. Samorząd chce to zmienić.

Plany związane z podniesieniem atrakcyjności Jagniątkowa ma Karkonoski Park Narodowy. Otóż KPN nosi się z zamiarem założenia tam ogrodu botanicznego, w którym byłaby możliwość zobaczenia z bliska głuszców, a także motylarni. Na przedwiośniu hitem takiego ogrodu ma być łąka krokusów. – Park, który działa w porozumieniu z samorządem, zrestytuować ginące gatunki roślin – powiedział prezydent miasta Marcin Zawiła, który w tej sprawie prowadził rozmowy z KPN. Aby „przybliżyć” Jagniątków jeleniogórzanom spoza tego terenu, ma zostać urządzona ścieżka turystyczna wiodąca od Zamku Chojnik aż do jagniątkowskich atrakcji.

Kiedy zaistnieją? Jeszcze nie wiadomo, plany wszak są ambitne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group